Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Javít-e egyáltalán a szemen...

Javít-e egyáltalán a szemen valamit a szemüveg? Vagy csak amíg hordom tisztán látok vele és kész?

Figyelt kérdés
Tudni szeretném,hogyha szemüveges vagyok,akkor meddig kell azt hordani?Vagy a látás egyre csak romlani fog?
2011. márc. 24. 20:02
 1/10 anonim ***** válasza:
Egy kicsit javít rajta, de ez attol is függ hogy milyen rossz a szemed. Amúgy ha elmúltál 18 mehetsz lézeres szem műtétre, drága mulatság, de megéri, utánna nem kell szemüveg.
2011. márc. 24. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

A szemüveg nem egy gyógyeszköz hanem egy segédeszköz.

Nem fog javulni a látásod. Arra találták ki, hogy jobban láss és nem arra, hogy megszűnjön a problémád. Arra ott van a műtét.

2011. márc. 24. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
55%

A szemüveg nem javít a látáson, sőt sok esetben ront rajta. (amikor még fejlődik a szem, és kicsit rossz és szemüveget kap, akkor "ellustul", húgomnál átéltük ezt a problémát - pedig eleinte nem is feltétlen kellett volna neki, csak nagyon akart, most már 8-as szemüveg kell neki...)

Ha meg akarod gyógyítani magad, más megoldást keress, pl. szemtorna, ha nem válik be, nem vesztettél vele semmit. Legvégső esetben meg műtét..

2011. márc. 24. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Gyerekként még javíthat rajta, de később már nem... Szóval hosszú táv, vagy lézeres műtét.
2011. márc. 24. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
Én már 3 éve hordok szemüveget és nekem sokat javított a látásomon!
2011. márc. 24. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Én hordtam középiskolásként, és romlott a szemem, azóta letettem, és vígan elvagyok, merem állítani, hogy javult valamennyit.

A lézeres műtét olyan, mintha belevésnék a szemedbe a szemüveget, élesen fogsz látni, de ugyanúgy tovább romolhat.

Az, hogy mennyire látsz élesen, sokmindentől függ, fényviszonyok, fáradtság, stb, de nem állandó!

2011. márc. 25. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
0%
Én idén lettem szemüveges és romlott a látásom pedig 13 éves vagyok.Amúy a kancsaloknak írják fel javítára.
2011. márc. 26. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Utolsó: nem csak a kancsaloknak írják fel, nem tudom ki mondta neked ezt a baromságot, de nem így van.
2011. márc. 26. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

nem javít, az én szememen csak rontott, aztán kontaktlencsére váltottam, ettől most nem romlik legalább, de javulni ettől sem fog.

szerintem a szemüvegnél az a baj hogy állandóan a keretet látod magad előtt, ami nem tesz jót a szemnek.

2011. márc. 30. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerintem is segédeszkoz.Az igaz a keretet látod,de azt meg leeht szokni.Viszont kényelmes ugy nézni valamit,hogy nme kell erolkodni.Nekm csak olvasásravan,de tiszta ideg vagyok hogy amit még 3 éve le tudtam olvasni szemuveg nélkul az egy szép csík,betu semmi.Amugy 45 évesen kaptam 0,75-ot olvasásra,2 év alatt romlott le 1,00ra.A kelelmetlenebb dolog az viszont az,hogy az egyik szemem tompaláto amire késon jottek rá,az életben nem voltam kalcsal mégis.Ennek meg annyi,nem leeht pontosan eltlálni az uveget,ugyhogy ugyanaz az érték van rajta mint a másikon de ha a jot behunyom a másik nme sokat ér uvegen keresztul sem.Sajna.
2011. ápr. 22. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!