Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kontaklencsét szeretnék...

Kontaklencsét szeretnék rendelni? A receptemben az van hogy 8,5-ös a görbület, akkor olyan lencsét nem rendelhetek aminek 8,6-os a görbülete? Az már nem lenne jó?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 15. 12:23
 1/3 A kérdező kommentje:
és lenne még 1 kérdésem:3 lencse/doboz=3 pár lencse? tehát ha havit rendelek akkor az 3 hónapra elég?gondolom 1 dobozban nem páratlanul vannak a lencsék...
2011. ápr. 15. 12:35
 2/3 anonim válasza:
Szia! Nem olyan régóta hordok lencsét, de a tapasztalataimat megosztom veled. Nekem a papíromon 8,7 es görbület van. Ehhez képest az optikában ahol megvizsgáltak és megkaptam az első lencsét, 8,6-os görbületű lencsét adtak. Tökéletes nincs vele problémám, de erre a kérdésedre csak és kizárólag szakember tud válaszolni. Ha 3 db van a dobozra írva, akkor az 3 db lencsét jelent. Ha három hónapig akarod hordani, akkor 2 dobozzal kell venni. De ezt az optikában és a szemészeten is elmondják. Mindenképp az első illesztést kontaktológussal csináld, ja és félévente kontroll.
2011. ápr. 15. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nézd, én 14 éves korom óta (10 éve)hordok kontaktlencsét napi szinten. Azt javasolnám neked, ha nem hordtál még kontaktlencsét NE az interneten rendelj elsőnek. Először menj be egy számodra szimpatikus optikába, ahol egy szemvizsgát alapján kiválasztják a neked leginkább megfelelő lencsét. Árban te szabod meg mi a megfelelő neked. Jobb esetben kapsz egy pár próbalencsét, amit megrendelnek a dioptriádra, így kipróbálhatod a terméket. Én legalábbis mindig kapok, az évek során sokféle lencsét kipróbáltam már. Volt olyan márka, amit egy percig sem bírt elviselni a szemem, úgy égett és szúrt. Hiába rendelsz olcsóbban a neten lencsét, ha ki kell dobnod, mert nem jó. Ha az optikusod megtalálta a neked való lencsét, utána azon adatok alapján te is megrendelheted, ahonnan akarod.

Egy dobozban egy szemre való lencse van, mivel sokaknak nem egyforma rossz mindkét szeme. Nekem se. Ha te mégis azon szerencsések közé tartozol akinek ugyanaz a dioptria, mélység, görbület kell mindkét szemére, akkor javaslom vegyél 6 havit, akkor lesz 3 pár lencséd. :)

2011. ápr. 15. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!