Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Távolra nem látok jól, kaptam...

Távolra nem látok jól, kaptam kontaklencsét de azzal meg közelre nem látok jól!?

Figyelt kérdés

1,5 éve próbálkozom különféle kontaklencsékkel, lágyabb-keményebb, erősebb-gyengébb. -1.75ös a szemem. Napközben számítógép előtt vagyok, és ebből a távolságból nem látom rendesen a képernyőt, ha beteszem a lencsét, amúgy rendben.. de messzire meg csodásan működik a lencse. Viszont nem vehetem ki be ha beérek a munkahelyre meg indulok haza, vagy ha smst akarok írni. Először 1,5es lencsét kaptam, majd azt mondták túl erőssel kezdtem és 0,75re csökkentettük, de még ezzel is zavar ha közelre kell néznem. Állítólag hozzá kéne szoktatnom a szemem. Főleg hogy szemüveget sem hordtam ezelőtt (16 éves korom óta hébe-hóba felvettem 0,5öst.), 24 éves vagyok.

Nincs más megoldás? Nem tudok úgy dolgozni ha nem látok jól, viszont ha nincs bent akkor ha elfárad a szemem még rosszabbul látok, sokszor fáj a fejem-talán emiatt? KÖSZÖNÖM


2011. szept. 21. 20:45
 1/2 A kérdező kommentje:
Bocsi, hozzátenném még: Ha a szemüveg van rajtam, akkor közelre-távolra egyaránt megfelelő, akkor nincs ilyen problémám. Viszont nem érzem jól magam szemüvegbe, nem szeretek úgy emberek közé menni. (egyéni probléma :)
2011. szept. 21. 20:49
 2/2 anonim ***** válasza:
Ez nem túl erős lencse. Nem kellene eröltetni a kontaktlencsét. Ilyen kevés dioptriánál érdemesebb a szemüveget választani. Keresd meg a hozzád illő keretet. Egy jól megválasztott szemüveg mindenkinek előnyös.
2011. szept. 21. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!