Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Csak akkor hordhatok kontaktle...

Csak akkor hordhatok kontaktlencsét ha elötte már hordtam szemüveget?

Figyelt kérdés
Mert én most 11 éves vagyok és szemüveges leszek de inkább kontaktlencsét szeretnék! Csak akkor hordhatok ha előtte volt szemüvegem?
2011. ápr. 19. 18:29
 1/5 anonim válasza:

Nem tudom mi bajod van a szemüveggel, de szerintem a kontaklencse nem igazán egészséges, ha belegondolsz..végül is a szemedbe raksz bele egy idegen tárgyat...nem tudom hogy 11 évesen van e rá szükséged, bár én idősebb korban sem támogatom!

Egyébként szerintem nem, hordhatsz rögtön kontaklencsét

2011. ápr. 19. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Szeptemberben leszek 12. Nem szeretnék szemüveges lenni!!
2011. ápr. 20. 14:31
 3/5 anonim ***** válasza:

Én sem hordtam szemüveget, mégis lett kontaktlencsém, ez nem függ össze. De tény hogy jó ha van mellette szemüveged is.

14 éves kor alatt viszont nem szoktak kontaklencsét adni csak olyan esetben ha a szemüveget nem bírod, amire nem igazán van esély.

Első meg nem tudom miért írja hogy nem egészséges, ez hülyeség. Ha higiénikusan előírás szerint használják akkor semmi bajod nem lehet tőle. Viszont neked még tényleg szemüveg kéne, nem tudom miért nem akarod, nincs azzal semmi baj, ha egy hozzád illő, szép keretet választasz akkor jól is fog kinézni.

2011. ápr. 21. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem azt mondta az orvos, hogy előbb hordjak szemüveget (én 13 éves vagyok) és majd fél év múlva meglátjuk, de a kontaklencsét mindíg tisztítani kell és nagyon kell rá vigyázni!
2011. ápr. 22. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Most szemüveget kaptam, nincs vele semmmi bajom csak jobban tetszik a lencse! Az ofotértben azt mondták ahogy betöltöm a 14-et kaphatok lecsét. Lehet, hogy azért vonzz ennyire mert nagynénimnek is az van. Igazából már tudom tisztítani mert az ővét már tisztitótam.
2011. ápr. 22. 13:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!