Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Az normális, ha a kontaktlencs...

Az normális, ha a kontaktlencsétől több a látható ér a szemen?

Figyelt kérdés
Pár hónapja vannak lencséim és azóta észrevttem, hogy több az ér rajta. Érdekelne hogy ez normális, vagy forduljak orvoshoz!?
2011. ápr. 23. 18:33
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekem is ilyen, és a páromnak is. A szemészem azt mondta ,hogy ez elég gyakori a lencséseknél, max. szemcseppekkel lehet halványítani rajta. Páromnak még mindig látszódnak pedig már 2éve alig hordja,csak 1-2havonta egy estére.Pedig mi is rendesen cseréljük,tisztítjuk,szóval nem értem ezt:(
2011. ápr. 23. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Most gondolj bele, a szemed eddig közvetlenül a levegőből is vett fel oxigént, most meg letakartad egy műanyag valamivel. Ez természetes, ameddig a fehér részen vannak látható erek. Ezért fontos a vizsgálat, mert ha már a szicárványhártyában is képződnek új erek, az gáz. Az azt jelenti, hogy túl sokáig hordtad a napi lencsét (mondjuk minden nap 15-16 órán át folyamatosan), így a kieső oxigént úgy pótolta, hogy új ereket növesztett a szemed. De ez veszélyes lehet, mert egy a szarhártya fénytörését rontja, és ez kihat a látás minőségére. Én is lencsés vagyok, és próbálok erre odafigyelni....
2011. ápr. 23. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
szaruhártya..:D
2011. ápr. 23. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem normális. Valószínűleg nem jó fajta lencsét használsz, légáteresztőbbre van szüksége a szemednek. Sajnos némelyiknek viszont olyan ára van, hogy az ember lazán dob egy hátast.
2011. ápr. 23. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Elgondolkodtam, és szerintem azért több az ér a szemembe mert túl sokáig hordom egy nap. Az utolsó válaszolómnak üzenem : a szemészem azt mondja, hogy ennek a lencsének amit használok, nagyon jó az oxingén áteresztő képessége, szal valszeg nem ez a baj ;D
2011. ápr. 23. 21:11
 6/7 anonim ***** válasza:
Normális, nekem is ilyen meg mindenkinek akit ismerek és lencsét hord.
2011. ápr. 26. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én nem hordok kontaktlencsét, mégis vannak erek a szemem fehér részén, nem is kevés. A doki azt mondta, hogy ezek állandó gyulladás miatt alakulnak ki, és nagyon nehezen húzódnak csak vissza.
2011. ápr. 27. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!