Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Csináltatott valaki Győrben a...

Csináltatott valaki Győrben a SzemPont lézerközpontban lézeres szemműtétet? Hogy sikerült, milyen lett az eredmény? Milyen volt a műtét?

Figyelt kérdés
2009. márc. 12. 08:27
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:

Szia!

Bár én nem Győrben, de ugyanolyan eljárással csináltattam Pesten, mert Győrben még akkor nem volt.

Azért az nem egészen úgy van, ahogy az újságban hírdetik pl. teljes korrekció, másnap kocsit vezethetsz stb.

Az nagyon sok mindentől függ, hogy teljesen tudják-e korrigálni a szemet. Nekem pl -6 volt, a műtét után 2 évig teljesen jó volt a szemem, most -0,5/-1-es, de ezt mondták is, hogy -1-ig romlani fog.

A műtétet követő 2-3 nap elég rossz, én nem hogy kocsit vezetni, de még a lakásban közlekedni sem nagyon tudtam. Amúgy maga a műtét egyáltalán nem volt fájdalmas és gyorsan túl lehet esni rajta.

Jó egészséget!

2009. márc. 12. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ. Melyik fajta eljárással csinálták a műtétet? Mit gondolsz, neked megérte? Mik a kockázatok?
2009. márc. 12. 10:57
 3/22 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem az ún. Lsik módszerrel csinálták, itt olvashatsz róla részletesebben:

[link]

Tulajdonképpen minimális a kockázat (persze kivételek lehetnek), mert előtte egy nagyon alapos vizsgálatnak vetnek alá.

Nekem még így is megérte, mivel utálok szemüveget hordani, és azt a fajta kontaktlencsét, amit hordok (meg a lencsék nagy részét) 6 dioptria fölött már nem gyártják.

Sok sikert!

2009. márc. 12. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Már bejelentkeztem alkalmassági vizsgálatra, nekem -7 a szemüvegem. Kicsit félek, hátha nem sikerül, és rosszabb lesz, mint előtte volt.
2009. márc. 13. 08:35
 5/22 anonim válasza:
Én vizsgálaton jártam ott, de nagyon nyomták, hogy LASIK-ot csináltassak, azt pedig tudom, hogy veszélyes, egy csomó fórumon írják. Csak persze nekik jobb biznisz. Inkább felmegyek Pestre, itt nagyon úgy éreztem, hogy le akarnak venni.
2009. ápr. 1. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Neked is köszönöm szépen a választ. Megkérdezhetem, hogy miért veszélyes? Mik a kockázatai? Jövő héten szerdán megyek alkalmassági vizsgálatra, és előtte azért szeretnék tájékozódni.
2009. ápr. 2. 09:20
 7/22 anonim válasza:

A győri szemklinika nagyon szép és modern hely. Bár vannak bajok vele. Egyrészt egy társasház aljában üzemel, ezért kicsi. Másrészt pedig az 2 szem orvos kevés. Március 10-én telefonáltam alkalmassági vizsgálatra időpontot kérni. Április 22-re kaptam... Előtte küldtem nekik mailt, és a válasz egy hete jött rá.

Létszámügyileg lenne mint fejlődniük, de szerintem a tapasztalat sokkal fontosabb. A pesti klinikáknak sokkal több a referenciája és az orvosi garancia is mellettük szól. Viszont a kezelés napján és utána 3 napig vissza kell járni Pestre kontrollra, utána már a győri orvosukhoz is mehetsz.

A PRK és a lasik közötti szerintem leglényegesebb különbség a kényelem. PRK-nál pár napig kellemetlen érzéseid lehetnek, és az is lehet h a sötét szobában kell lenned, mert esetleg fényérzékeny leszel pár napig. A Lasiknál mindez nincs, viszont egy picivel kockázatosabb. Ha a kényelem a fontos, akkor az IntraLasik-nek érdemes utánanézni, olyat viszont Győrben nem csinálnak.

Ajánlom Neked ezt a címet, itt összehasonlítást találsz a lézeres beavatkozást végző klinikákról: [link]

Ha kérdésed van kérdezz bátran. Öcsém PRK-n van túl egy hónapja, tudom mivel jár. Szombaton pedig remélem én is végleg lemondok a szemüvegviselésről.

2009. ápr. 2. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Neked melyik eljárással lesz szemműtéted? És melyik klinikán? Az öcsédnek hogy sikerült a műtét? Majd légyszi írd meg azt is, hogy neked hogyan sikerült, ha már túl leszel rajta, és hogy milyen volt. Majd szorítok neked.
2009. ápr. 2. 21:20
 9/22 anonim válasza:

Öcsémnél csak a PRK kezelés jöhetett szóba, mert vékony a szaruhártyája. Az intraLASIK csak azoknak jó, akiknek van miből "vágni" természetesen csak lézerrel.

Az én szemem is PRK-val "készül", de csak azért mert a drágábbtól kicsit félek, és annyi pénzem nincs is :)

Ha durvulni akarsz, akkor youtube-on vannak fent felvételek, de én már megbántam hogy megnéztem...

Öcsémnek az egyik szemén -10 dioptria volt, a másikon is elég rossz volt neki, de nem emlékszem pontosan mennyi. A legutóbbi 10 napos kontrollon megnézték a látásélességet és mindkét szeme -0,6 dioptriás most. Ami azt jelenti hogy nem kell neki napszemüvegen kívül mást hordania. Ez az érték pedig még javulhat is. Holnap kiderül hogy változott-e a szeme. Nála egy kicsit macerás volt a garanciavállalás is pont a vékony szaruhártyája miatt. Ha nagyon visszaromlik a szeme, akkor nem biztos h meg tudják csinálni. Így aztán a főfődokival volt még egy konzultáció és ő is csinálta a szemét.

Holnap pedig az én szemem a soros :)

Napok óta alig alszom mert izgulok.

A műtét egyáltalán nem fáj, előre kell nézni a piros-zöld tüzijátékba. Előtte nyugtatót is adnak, utána pedig az első három napban altatót és fájdalomcsillapítót.

Köszönöm, hogy szorítasz nekem, és mihelyt jól leszek beszámolok a történtekről.

2009. ápr. 3. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim válasza:

Túl vagyok a kezelésen, és egész jól látok. Ez persze még sokat javul. Nem szeretném két helyre ugyan azt leírni, ezért a történéseket itt követhetitek nyomon:

[link]

2009. ápr. 8. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!