Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Csináltatott valaki Győrben a...

Csináltatott valaki Győrben a SzemPont lézerközpontban lézeres szemműtétet? Hogy sikerült, milyen lett az eredmény? Milyen volt a műtét?

Figyelt kérdés
2009. márc. 12. 08:27
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Örülök, hogy jól sikerült a műtét. Én voltam alkalmassági vizsgálaton, és a Lasik-ot választottam, az nem olyan fájdalmas, és mivel még szoptatok, nem kell fájdalomcsillapítót bevennem. A műtétre kb 1 hónap múlva kerül sor, addigra kaptam időpontot.
2009. ápr. 9. 08:54
 12/22 anonim válasza:

Örülök neki, hogy a Lasik-ot választottad, ez azt jelenti, hogy van hozzá elég vastag szaruhártyád. Kevesebb nyűgöd lesz ezzel a beavatkozással, bár a PRK egy hangyányival biztonságosabb, ott nem használnak szikét. Ha van idegzeted és fel akarsz készülni mindenre, nem árt ha youtube-on rákeresel. Sok találat lesz :)

Először megbántam h megnéztem, de mostmár inkább örülök neki, így legalább tudtam mi vár rám.

Amíg a lézer dolgozik, addig érezhetsz némi égett szagot, de nem tart sokáig.

Nagyon szorítok Neked!

2009. ápr. 9. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim válasza:
És amit lefelejtettem. Nálam a gyors gyógyulás záloga: a beavatkozás előtti héten megettem napi 1000 mg C vitamint. Rákérdeztem a dokitól, és mondta h a műtét után max a negyedét ehetem. Az immunrendszer miatt, ugyanis az azon dolgozik, hogy visszaállítsa a hibás állapotokat, és a C vitamin segít benne.
2009. ápr. 9. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Kicsit nézegettem aztán az interneten, és azt olvastam, hogy a Lasik veszélyes, ütéstől vagy baleset esetén leszakadhat a lebeny. Az IntraLasik viszont kockázatmentes. Lehet, hogy holnap meg arról is olvasok valami negatívumot? Kicsit most elbizonytalanodtam. Nekem a vizsgálatkor azt mondták, hogy nem veszélyes. Most akkor kinek van igaza? Mi a véleményed?
2009. ápr. 10. 08:10
 15/22 anonim válasza:

A Lasik veszélyes tényleg, nem véletlen hogy már szinte sehol sem csinálják.

Győrben azért tolják mert több belőle a bevétel. És azért veszélyes, mert amit késsel vágnak fel, az sosem sima, és nem is forr vissza tökéletesen. IntraLasik-nál lézerrel csinálják a lebenyt így pontosan visszaforr, de csak a széle.

Azt kell eldöntened, hogy a kényelmet választod-e vagy a biztonságot. Ha a kényelem az elsődleges akkor is inkább az IntraLasikot javasolnám, de ilyet Győrben tudomásom szerint nem csinálnak. Ha a biztonságra törekszel, akkor pedig maradj a PRK-nál. Viszont itt több kellemetlen tüneted lehet. Pl.: fényérzékenység, idegentest érzés, fájdalom, sok csipa reggelre, amitől nehezebb kinyitni a szemet. Viszont ez max 3-4 napig tart. A tünetek főként a szaruhártya vastagságodon múlnak. Öcsémnek vékony -> sokat szenvedett. Nekem vastag -> keveset szenvedtem.

De mivel a Lasikot mondták a dokik Neked, így elég vastag szaruhártyád lehet, tehát egyáltalán nem biztos hogy szenvedni fogsz a PRK után.

Mindkét beavatkozás esetében viszont kell idő mire a közellátásod helyreáll. Ez egyénenként változó, hogy mennyi ideig tart. Én 9 naposan már minden betűt jól láttam a Kisalföldben :) De ehhez az kell hogy a 3. nap után használd a szemed (olvasás, tv), azért a monitorral csínján kell bánni a dokim szerint.

Én személy szerint még mindig azt mondom h Pesten csináltasd meg, ha fel tudnak vinni kocsival az első 3 kontrollra (utána Győrben is megcsinálják a kontrollt), mert tömegközlekedni az első néhány napban nem jó ötlet. Ha van a családodban autó akkor egy kis plusz sprórolással kijön a benzinpénz is. És ha netalántán Pesti klinika mellett döntesz, akkor még autópálya matrica sem kell, mert hiába gyorsabb, városon belül elpocsékolja az ember az időt a döcögéssel. A régi úton simán fel lehet menni az OptikMedhez, és kicsivel messzebb a Focus Medicalhoz is.

Remélem még időben írtam :)

Mostmár dolgozom így nem lóghatok egész nap a hálón :D

2009. ápr. 16. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim válasza:
Tegnap volt a 10 napos kontrollom itt Győrben. A táblán a számokat mindkét szememmel az alsó fekete vonalig simán elolvastam. Nagyon büszke vagyok a műtősdokira + a lézerre + a programra ami irányítja az egészet.
2009. ápr. 16. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ. Azt hiszem, az Intralasikot fogom választani a Focus Medicalban. Állítólag az kényelmes és biztonságos is. 6 dioptria fölött nem ajánlják a PRK-t. Már beszéltem velük, és szoptatás alatt nem csinálják meg a műtétet, úgyhogy halasztom őszre, vagy télre.
2009. ápr. 16. 21:08
 18/22 anonim válasza:

Szia, remélem te már túl vagy a műtéten és olyan jól látsz hogy el is felejtetted a lézerkezelést. Azért válaszolok ,mert mielőtt megcsináltattam volna a szemem, bizony sok fórumot elolvastam, és megfogadtam , hogy a kezelés után pár helyre én is leírom a tapasztalataimat. Az előttem válaszolók páran nem tudom miért ide írtak, amikor semmi közük Győrhöz. A fórumok engem is elbizonytalanítottak, s majdnem Pestre mentem kezeltetni a szemem. Azonban két kollégám megelőzött, Az egyik Pestre ment PRk- csináltatni a másik itt Győrben a Lasikot választotta. Hát én láttam a különbséget. A PKR után bizony hetekig nem tudott dolgozni, és a sírás kerülgette. A LASIK után ami pénteken volt, hétfőn már dolgozott, igaz csepegtetett rendszeresen a szemébe de azt mondta, minden rendben s nincs fájdalma.

Így döntöttem a LASIK mellett. kicsit körbejártam jobban a témát és mert a győri klinika még csak 2 éves, és ugye az ember nem bízza a szemét bárkire. Kiderült, hogy a műtétet végző Dr. Bereczki Árpád a győri kórház főorvosa főállásban. S az ország egyik legjobb szemsebésze, s csak néhányan tudják azt az országban amit ő. Itt írja egy válaszoló, hogy hosszú a várakozási idő. Ez igaz én is 2 hónapot vártam az alkalmassági vizsgálatra, majd 3 hetet a kezelésre. Igaz hogy rohanó világban élünk de a szemem biztonsága érdekében szívesen várok pár hetet. Amikor vártam az alkalmassági vizsgálatra, akkor is elkésett a főorvos úr, kiderült Zalaegerszegről hoztak egy balesetes kisgyereket s az ő szemét mentette meg éppen. NA de a lényeg. Az intézmény tényleg nem nagy, de hát nem táncolni mentem, inkább kis ékszerdobozhoz hasonlítanám. A környezet kiváló s Győr egyik legszebb részén a dunaparton van. A felszereltség, műszerezettség azt sugallta, hogy a legmodernebb eszközökkel vizsgálják a szemem, ez csak olyan benyomás mivel nem értek az eszközökhöz. A vizsgálat eredménye az lett hogy mindkét szememen megfelelő a szaruhártya vastagsága, s egyéb akadálya sincs egy sikeres kezelésnek. három hét múlva pénteken volt a nagy nap. Megérkeztem a klinikára, Azzal fogadtak, hogy egy nyugtatót adtak, s azt mondták ameddig ez hatni kezd addig mégegyszer elvégzik az ellenőrző vizsgálatot. Úgyhogy újra irány a vizsgáló. Kb fél óra után szólítottak a műtőbe. Kaptam speciális köpenyt hajhálót, majd leültettek, és miközben elmagyarázták mi fog történni, egy asszisztens fertőtlenítette a szemem környékét, és jóddal kente be. Ezután lefektettek a kezelőágyra, és a lézer alá lifteztem. Elmondták mégegyszer hogy csak a zöld fényt figyeljem, és lesz egy kis idő amíg el megy a látásom. Betették a szemhélyrögzítőt, az furta volt kissé fázott a szemem. Az egészből nem emlékszem sokra csak hogy egyszer csak mondta a főorvosúr, hogy kész az egyik szemem, és 2 perc pihenő következik mielőtt a másik szemem jön. Majd ugyanaz mégegyszer a másik szememen. Közben néha halk pittyegés és zúgás, gondolom a lézer teszi a dolgát, s jelez bizonyos időket, értékeket. Aztán felültem és a faliórát kissé homályosan de jól láttam. Azt mondták másnapra fog kitisztulni a látásom. Átvezettek egy helységbe, ahol olyan relax érzés fogott el hogy azt hittem egy wellness szálloda pihenőjében vagyok. Azonban pár perc múlva el kezdett könnyezni a szemem. Gondolom ez teljesen természetes hiszen beindul a szervezet öngyógyító mechanizmusa. Ők is ezt mondták, s hogy ez pár óráig is fennállhat. Így is volt. Aznap nem tudtam volna egyedül közlekedni. De nem is kellett, még egy ellenőrző vizsgálat volt, mondták, hogy minden rendben és ezután a párom hazahozott. S otthon lepihentem, halk zenét hallgattam, aludtam. Másnap reggel mennem kellett vissza kontrollra. Ott voltak az előző napon műtöttek. A kezeltek napszemüvegben, a rokonok anélkül. Kiderült hogy volt ott bajai, kecskeméti, szolnoki páciens. Hétfőn már dolgoztam, Én 100% ill. 120%-ot látok, és azt hiszem nagyon jó döntés volt. Egy jótanács azoknak akik még a kezelés előtt állnak. Ne azt nézzék hogy melyik klinikára mennek, hanem hogy ki fogja végezni a kezelést.

2010. nov. 19. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim válasza:
Sziasztok Lasikkal, lézeres megoldással műtöttek Győrben. Sajnos a műtét előtti kivizsgáláson arra "utazott" a szemorvos hogy minnél kissebb diopria feleljen meg, pedig mondtam neki hogy nem látom jól az alsó sort a gyengébb szememnél. A műtéti kiskönyvből kiderül hogy a megállapított diopriánál kevesebb diopriára műtöttek meg! Így éppen a mindig is gyengébb, de a domináns szememre látok valamennyivel rosszabbul. Szándékomban áll maszek alapon kivizsgáltatni a szememet, mert talán 90 %-os, vagy rosszabb az egyik szemem. A másik 100 % körül van, szóba sem volt hogy jobb lesz a látásom 100 %-nál. Most sokszor fáj a fejem, ha letakarom a jó szememet, a másikkal újságot olvasva észrevehetően rosszabbul látok. Nem ajánlom ezt a klinikát senkinek, ennyit a jó látásról és a kiadott százezrekről.
2011. febr. 13. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 Győri Ek válasza:

Hello

Én győri vagyok de nem ezért csináltattam a szemem itt Győrben, hanem azért mert utánajártam, és itt úgy gondoltam minden adott a sikeres műtétemhez. A legújabb legfejlettebb gép, egy tapasztalt orvos aki nem csak ilyen hanem ennél sokkal bonyolultabb műtéteket végez már 20 éve.

Előttem írta valaki a kisgyerekes dolgot, én is tapasztaltam, hogy a Bereczki doktor milyen szaktekintély a szakmában.

Ja a lényeg, a szemem 150% ill. 200% -os lett. A műtét nem fájt de azért az első nap kellemetlen a dolog. Aztán másnap reggel a kontrollra már én vezettem. Aki nem ajánlja ezt a szemészetet az nem járt ott, és főleg hogy kivizsgáltatja maszekban, haha. Menj vissza és megcsinálják ingyen ha akarod. Nekem azt mondták orvosi garanciát vállalnak, és ingyen kezelik újra a szemem ha nem érünk el 120%-ot. Én 120%-al is elégedett lettem volna, de úgy látszik szerencsés a genetikám. Biztosan Pesten is sikerült volna a műtét, de minek mentem volna Pestre ha az egyik legjobb klinika itt van Győrben.

Ja és szerintem is a pesti marketing kommando irogatja teli a fórumakot, (mint itt felettem ) a vidéki klinikákról negatívumokkal, hát „szimpatikus” módszer.

Mindenkinek ajánlom a győri szemklinikát menjen el nézze meg aztán döntsön saját belátása szerint.

2011. febr. 15. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!