Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Normális ez a szemüvegnél?

Normális ez a szemüvegnél?

Figyelt kérdés

5-10 éve hunyorogtam a kb -2 dioptriámmal, most lett szemüvegem.

Nem tudom, hogy a szokatlansága miatt tapasztalom a lentieket és hozzá fogok szokni, vagy valami gond van az okuláréval (vagy a szememmel):

Ha a számítógépen szöveget olvasok, kisebbek a betűk, mint a szemüveg nélkül (akkor meg homályosak :)).

Reggel, félhomályban valamiért nagyon zavar a szemüveg, olyasmi érzés, mintha több fényt juttatna a szemembe, sőt, szinte az agyamba. Pedig félhomályban eleve lehetetlen a sok fény. Főleg a laptop monitorját nézve érzem azt, hogy bár korábban nem zavarta a szememet a fénye, reggel téptem le a szemüveget, amikor ébredés után pár perccel gépezni akartam.

Ahhoz hozzá lehet szokni, hogy a keret és a lencse széle (alul nincs fémkeret) korlátozza a látómezőmet?


Esetleg járt így valaki, aki sokáig nem volt szemüveges, majd hirtelen lett neki?


2011. jún. 1. 08:03
 1/6 anonim ***** válasza:

Normális.

A mínuszos lencsék kicsinyítenek.


Az enyém -1,75, de úgy szoktam, hogy otthon, olvasásnál és gépezésnél leteszem.

Akkor használom, ha kimegyek a házból.

2011. jún. 1. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Igazándiból véve megítélni csak te tudod, hogy a szemüveg valójában megfelelő e neked.


Én csak saját tapasztalatom alapján tudok neked segíteni. Igen, meg kellett szoknom a szemüveget. Sokat szenvedtem vele és teszem azt időnként bizonyos szituációkban ma is. pedig én -5 dioptriával kezdtem. Lassan lassan kiismertem magam. Megszoktam, hogy valamelyest ugye korlátozza a keret a látásomat. Megszoktam, hogy hogyan reagáljak arra, ha visszatükröződik rajta a fény. Még ekkora dioptriánál is igényli néha a szemem, hogy letegyem a szemüveget.

2011. jún. 1. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Szerintem teljesen noirmális. Emlékszem rá, mikor az első szemüveget kaptam. Feltettem, kicsit furcsa volt. Olyasmi érzés, mintha a szememet keretbe foglalták volna. Az első pár nap mindig kerestem, hogy hol van aztán fent volt a fejemen, s azon át láttam a világot. Zavart engem is, hogy látom a keretet, de egy idő után, ha nem a szemüvegre gondolsz, akkor azt veszed észre, hogy "eltűnt" a keret. Ezzel a reggelivel én is így vagyok. Mikor felkelek homályosan látok, majd mikor felrakom a szemüveget, élesebben és a fények is erősebbek lesznek. Szokott zavarni, de egy idő után rá áll a szemem. Kb olyan, mint a vezetésnél a fényerő. Mikor belevilágítanak a szemedbe egy távolsági fényszóróval, majd mikor már nem világít bele, akkor kicsit furcsábban látsz. Kb így tudok leírni, de azért szokjad csak a szemüveget :P

2011. jún. 1. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Fokozatosan kell hozzzászokni a szemüveghez, még ha változik a dioptriája, akkor is először csak fél-egy órára majd egyre hosszabb időre kell felvenni az újat. Ezt régen elmondták a szemészeten, am már nincs rá idő, vagy azt hiszik, mindenki tudja. A többi dolog is megszokottá válik majd, és pont olvasáshoz és a géphez kell(ene) leginkább a szemnek a segítség.

Olyan is előfordulhat, hogy az elkészített üveg nem pontos, ha nagyon nem jó hosszabb idő után sem, vissza kell vinni megnézetni az optikába.

2011. jún. 1. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!


Eddig csak számítógépezéhez volt egy kb minusz 1-es régi szemüvegem. Éreztem, hogy már kevés lesz, illetve egy ismerős két dioptriás szemüvegét felpróbálva lett valószínű, hogy nekem is kb ennyi kellene.

VE-nél helyben mérték a szememet, elvileg jól eltalálták, mert végig tudtam vele olvasni mindenféle szemvizsgáló táblát.


Azt még megkérdezhetem, hogy ha a lencse fényre sötétedős, mennyi az elvárható "sötétedés"?

Este hoztam el, ma meg felhős az idő, így nem volt még lehetőségem kipróbálni, hogy mit tud pontosan. Reggel kiültem benne, de épphogy barnás színű lett, halványan. Várható, hogy erősebb fényben besötétedik annyira, hogy a szememet ne lehessen látni?

2011. jún. 1. 10:25
 6/6 anonim ***** válasza:
A fényre sötétedős szemüvegnek elvileg borult időben is sötétedni kell. Sőt ha hó esik az enyém akkor is sötétedni kezd ha kimegyek benne. Valódi napszemcsi viszont nem lesz belőle az ne várd.
2011. jún. 1. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!