Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mik a kötőhártya gyulladás...

Mik a kötőhártya gyulladás tünetei? És ha ilyen van nekem, akkor hogy lehet ezt gyógyítani?

Figyelt kérdés
2011. jún. 2. 19:22
 1/7 anonim ***** válasza:
Piros, égő, könnyező szem, szemirritáció. Vírus okozza, így vírusölő kenőcs kell rá, ezt receptre adja szemorvos (vagy esetleg valami csepp, nekem kenőcsöm van: Virolex). Vigyáz, nehogy átvidd a másik szemedre.
2011. jún. 2. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

És ez folyamatosan (a tünetek jelentkezése) vagy csak ha pl. beteszem a kontaktlencsét?

Mert igazából csak aggódom, szerintem nincs..habár az egyik szemem kicsit eres.

2011. jún. 2. 19:37
 3/7 anonim ***** válasza:
A tünetek stimmelnek, bár nem minden esetben vírusos eredetű, gyakran allergiás, bakteriális, stb.
2011. jún. 2. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Első vagyok: ha bármi baja van a szemednek, NE használd a lencsét, ez alap, aranyszabály. Sőt, sanszos, hogy ki is kell dobnod azt, amit akkor használtál, mikor megjelentek a tünetek. Az ilyesmi tünetek amúgy lencseberakáskor erősödnek, mert a lencse elzárja a szemedtől a levegőt és a felszínét is irritálja ilyenkor, súlyos esetben lencse nélkül is fennállnak, bár nekem olyankor inkább csak a pirosság marad meg.

Teljes gyógyulásig nincs lencse, és akkor is csak új, steril.

Ha nem vagy biztos a tünetekben, menj szemészhez. Amúgy a másodiknak igaza van, nem csak vírus okozza, de én magamból indultam ki :D

2011. jún. 2. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Oké, köszi a válaszokat!:)
2011. jún. 2. 19:46
 6/7 anonim válasza:

Nekem is volt nemrégiben, szemüveges vagyok. De végülis nem amiatt lett...lényeg a lényeg...tünetek: szem bedagad, szem fehérje eres, vörös, viszket...vigyázz, ha át viszed a másik szemedre sokkal rosszabb lesz...magamból kiindulva...és csatlakozok egy előttem szólóhoz, a lencsét dobd ki, mert visszajön a gyulladás, és vegyél egy teljesen újat! ;) csak ezt tudom ajánlani ;)

Egyébként nem kötelező a szemdoki, sima háziorvos is tud segíteni! Nekem is ő segített, szemcseppet írt ki: Floxal..

Gyógyulj! :)

17/L

2011. jún. 9. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi!:) De szerencsére nincs...voltam dokinál is:)
2011. jún. 25. 08:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!