Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Meglehet tisztítani a szemüveg...

Meglehet tisztítani a szemüveg lencséjét ablakpucolóval?

Figyelt kérdés
2011. jún. 9. 16:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
76%
NEM!!! Az alkohol kikezdi a műanyag lencsét, és homályos lesz, csináltathatsz újat. Víz+folyékony szappan, és szemüvegtörlő. Amúgy van ám lencsetisztító folyadék is, ami nagyon sokáig elég.
2011. jún. 9. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Bányai Károly ***** válasza:
76%
Én mindig azzal pucolom, semmi baja.
2011. jún. 9. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Na hát ez a két válasz eléggé üti egymást. Mindenesetre köszönöm mindkettőtöknek. De biztos ami biztos nem próbálkozok akkor ablakpucolóval :)
2011. jún. 9. 17:26
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer-kétszer letisztítottam ablakpucolóval, nem volt itthon semmi más rá alkalmas. Semmi baja nem lett a szemcsinek, csak tiszta lett, és hirtelen ki is láttam belőle... :D
2011. jún. 9. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Torpetipi ***** válasza:
Mindent lehet, csak van ami nem ajánlott.
2011. jún. 10. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Én azzal zárnám rövidre az ambivalenciát, hogy az oldható műanyag lencsére veszélyes lehet egy alkoholtartalmú tisztítószer, míg az, ami igazi, valódi üvegből van, az akár sebbenzinnel is tisztítható, ha a kerete bírja.
2011. jún. 11. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
Ez így igaz, az üveglencsére általában jó a mosogatószer és egy mikroszálas szemüvegtörlő kendő, vagy popsitörlő + papírzsebkendő kombó is. A lényeg, hogy a speciális bevonatok a kényesek, alkoholra, sebbenzinre (Brrr!) károsodnak. A műanyaglencsék meg nagyon kényesek, karcolódnak, nem bírják a vegyszereket, szerintem egyedüli előnyük (olcsóságuk mellett), hogy könnyűek, de ez csak a nygyon sok dioptriás lencséknél számít. Ráadásul vannak vékonyított üveglencsék is. Persze egy minőségi üveg drágább, de jobb is. Tehát általában nem agresszív tisztítószerrel vagy akár kézmeleg vízzel is lehet jó eredményt elérni.
2011. jún. 11. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
nem lehet megtisztítani. persze nyugodtan megtisztíthatod és utána azt fogod mondani, hogy semmi baja nem lett mint itt a felettem lévők, valóban nem veszed észre viszont a szemnek nagyon rossz
2011. jún. 11. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Tom Benko ***** válasza:

Miért lenne rossz?

Egyébként nyugodtan lehet pucolni az üveglencséket. Műanyagot, mint felettem írták, nem javasolt.

2011. jún. 11. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Ezt én nem értem. A rossmanban lehet kapni ilyen kis szemüvegtisztító kendőket, na azok is alkoholosak. Akkor hogy is van ez?
2011. jún. 12. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!