Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Egyik szemem rosszabb lett...

Egyik szemem rosszabb lett mint a másik?

Figyelt kérdés
Olyan érdekes problémára figyeltem fel mostanság ami eléggé aggaszt a pályafutásom terén. Múltkor egy gyárcsarnokba dolgoztam ami teli volt neonnal és azt vettem észre hogy a bal szememmel 5 méterről sem bírom kiolvasni a tenyérnyinél kisebb feliratokat. A jobbal meg igen. Viszont ugyanolyan élesen láttam a tárgyakat a közelben és a messzeségben is. Nem homályosan vagy ilyenek. Aztán azt próbáltam meg ,hogy könyvből ki tudom e olvasni a betűket váltott szemmel. Az is ment. Kiskoromban azt mondták volt egy kis diszflexiám. (vagy hogy kell írni!) Bár ezt mostanában már nem venni észre mert sokat olvasok és gyors lettem nem cserélem fel a betűket is csak ritkán akkor is ha nagyon fáradt vagyok. Ez belejátszhat ebbe a problémámba?? Ráadásul teher autóra szeretnék levizsgázni és félek ,hogy emiatt az egészségügyi vizsgálaton megbukhatok. B jogosítványnál pár éve nem volt gond de ettől most tartok hogy szigorúban veszik.
2011. jún. 10. 17:12
 1/6 anonim ***** válasza:
ezt eltudod olvasni?
2011. jún. 10. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Mi köze a szemromlásnak a jogsihoz?

Elmész egy szemvizsgálatra,választasz egy klassz keretet,bele a megfelelő dioptriát és abban vezetsz,dolgozol.

Egyébként meg simán lehet a két szemnek különböző eltérése dioptriában.

2011. jún. 10. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
És ezt hogy lehet így összehozni?
2011. jún. 11. 02:43
 4/6 anonim ***** válasza:

Elmész a szemészetre. ( nem kell beutaló, de időpontot kérni kell) Ott külön, külön megvizsgálják a szemeidet, és felírják rá a megfelelő szemüveget. Elmész az optikushoz, és megcsináltatod. Egyébként a legtöbb optikusnál rendel szemész is, csak az időpontot kell megkérdezned.

Egyébként jobb ha tudod, hogy a páros szervei senkinek sem egyformák. Mértanilag nem egybevágók, csak nagyjából hasonlítanak.

2011. jún. 12. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
De az egyik szemem jó.. ahhoz minek szemüveg ??
2011. jún. 13. 20:52
 6/6 anonim ***** válasza:
Jó szemhez 0 dioptriás üveget raknak. Én még azt is kivettem belőle, mert zavart.Valamikor volt un. lorgnon, ami egyetlen üvegből állt, és ha látni akartál, ugy kellett a szemedhez emelni. Általában egy ezüstláncon lógott. Bármit viselhetsz, csak láss. Mondjuk vezetés közben macerás állandóan emelgetni, de ha nem akarsz szemüveget...
2011. jún. 14. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!