Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Egészség » Szemproblémák

A kérdés

Létezik szemüveg vagy kezelés a macula degeneráció ellen?

Best féle maculadegenerációm van és az lenne a kérdésem valaki talált, látott már valami megoldást erre a betegségre itthon vagy esetleg amerikában?

Találtam egy honlapot ami csak az USA-ban van ( mármint a bolt) és ők elvileg képesek ezzel a szemüveggel meggyógyítani a betegséget [link]

2011-06-18 15:01  Privát üzenet  Tetszik 

A válaszok
Ludens nevű felhasználó válasza:

Kedves Kérdező !
A szemüvegről még nme hallotam, de érdekel lesz egy kis időm midenképpen utánnajárok.

Azonban Magyarországon egy új kezelésre hívnám fel a figyelmét a fotodinámiás terápiára (PDT).

Ebben a teráoiában injekciósan egy anyagot juttanak a szrvezetbe. Mely így a látóhártya alatt létrejött kóros érképződésekbekerül (ezek felelősek ugye a látás rommlásért ). Ezután ezt az anyagot "megcélozva" egy nagypontosságú, kis energiájú lézerel aktiválják, mely így szelektíven fejteheti ki a hatását és a környező szöveteket nem károsítja. Így az eddigi módszerekkel ellentétben ez ép területek sértetlenek maradhatnak.

Azonban igazán szép eredményeket ezzel a keelésel is főleg friss kezdődő betegségnél lehet elérni.

A kezelés itthon elérhető a Budapesti ÁOK I. sz. Szemészeti Klinikáján.

A válaszíró 86%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/4Időpont 2011-06-18 15:16 Privát üzenet
Amúgy hány éves vagy?

A válaszíró 83%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/4Időpont 2011-06-23 10:33 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

17/F

# 3/4Időpont 2011-08-09 11:46 Privát üzenet
Úristen 17 évesen? :S Hiszen ez az öregkor betegsége, de hát vannak mindig extrém esetek.

A válaszíró 83%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/4Időpont 2011-09-03 04:09 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Mennyibe kerül legkevesebb ma egy szemüveg?
Közgyógyra írtak ki optikás szemüveg keretet. Azt hol tudom kiváltani?
Folyton lecsúszik a szemüveg az orromról, illetve hozzáér néha a szempillám az üveghez. Mi a megoldás?
Szemüveg vagy kontaktlencse?
Mostanság mennyi egy kontaktlencse viselés havonta vagy félévente, a szemem 0,5-ös (tudom nem erős, de ha a szemüveg rajtam van jobb, de a szemüveget egyszerűen nem bírom viselni,..
Nem túl olcsó ez a szemüveg lencse?

Kérdések az Egészség rovatbólKérdések a Szemproblémák rovatból

Minden jog fenntartva © 2017, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Sitemap | Médiaajánlat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelmi szabályok | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu