Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » A számítógépezés rontja a...

A számítógépezés rontja a szemet? Meg lehet tőle vakulni?

Figyelt kérdés
2011. jún. 21. 23:23
 1/7 anonim válasza:
Vakulni azért nem, de minden rontja a szemet így a monitor is ajánlom a nagyfelbontású 18-19 colos monitorokat 75 cm-ről nézni :D Nekem LED lg vann és teljesen jó a régi tft/lcd-k azért jobban bántják a szemed :D
2011. jún. 21. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
csak akkor ha bámulod mint valami játékbéka, na meg ha a nap 24 órájában ott ülsz előtte. Próbáld meg kis részenként, lendületes, gyors szemmozgással végigpásztázni a képeket.
2011. jún. 22. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
LG monitorom van
2011. jún. 22. 10:52
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha rontaná akkor én már vak lennék, mert 14 éve minden nap itt ülök szinte egész nap... kivéve mikor alszok.

A szemem nem lett rosszabb. Úgy tudom a régi nagy monitorok még ronthatták a szemet, de a mostani laposak már nem.

2011. jún. 24. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem rontja a szemet. A szem vagy romlik magától, vagy nem romlik. Az egész a génektől függ.
2011. jún. 25. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az LCD/TFT monitorok szemkímélők. Természetesen ettől még jó a szemnek, ha tartasz 1-2 óránként azért szüneteket.


A nem túl régi katósugárcsöves monitorok is elég biztonságosak. Az alap technológia ugyan elég gáz a szemre nézve, de ezekbe már igen jó szűrők vannak beépítve, és nagyon komoly szabványoknak kell megfelelniük. Ha a monitorodat az ezredforduló környékén gyártották, attól már nem kell tartani. A 90-es évek környéki monitorok még nagyon károsak voltak a szemnek, de kizártnak tartom, hogy neked olyan lenne.


Ha katódsugárcsöves (nem lapos) monitorod van, állítsd be a képfrissítési gyakoriságot minimum 72 Hz-re. A 60 Hz az nekem régen nagyon szembántó volt, érzékeny a szemem.


Az LCD monitorokkal viszont már semmi gond nincs. :-)

2011. jún. 25. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Gaboska11 válasza:
Megvakulni nem fogsz ha nem ülsz nap 20 órát de lehet hogy szemüveges leszel
2011. jún. 26. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!