Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Tényleg meg lehet vakulni a...

Tényleg meg lehet vakulni a kontaktlencsétőL?

Figyelt kérdés
2 hete van kontaktlencsém és nagyon megijesztettek,mert azt mondták,hogy valami amőba miatt megvakult egy illető...azóta nagyon parázok,pedig 2x is kezet mosok előtte fertőtlenítő szappannal,majd folyatom rá 10 msp-ig meleg vizet..amilyen meleget csak tudok...van külön kéztörlőm is.:D lehet valami baj? és az nem probléma,hogy a tartón van iylen fehér izé kívül? hasonló mint a vízkő...tehát nem érintkezik a lencsével,a tartó peremén van...nagyon félek! ráadásul lehet hogy csak bemesélem,de néha mintha a bal szemem alatt lenne valami...ha esetleg egy valami iylen kis gyösz lenne alatta ami felrakáskor bekerült az okozhat bajt,ha csak du. veszem le? bocsi ha sokat kérdeztem!!:D
2011. máj. 13. 19:34
 1/4 anonim ***** válasza:
75%
Valami igazságalapja biztos van.Én az egyik szememre nem látok,a másikra akartam kontaktlencsét.És a szemész azt mondta,hogy szó se lehet róla,ha véletlenül történik valami,akkor teljesen vak leszek.Tehát szemüvegem van.És nagyon jól áll.
2011. máj. 13. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ez nagy butaság! Nekem évekig volt kontaklencsém, még sem vakultam meg.
2011. máj. 13. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

első,neked nem azét mert beteg a szemed? szóval érted hogy egyik szemedre nem látsz és a másik így elég érzékeny? tudom,nekem szemüvegem volt 8éves korom óta(most 18 leszek) és már nagyon untam azért kértem kontaktlencsét:)

2.gondolom valami baci miatt lehetett,nem csak úgy magától,szóval azért kérdeztem. mondjuk nem mosott kezet vagy ilyesmi.de azért köszönöm,megnyugató h neked semmi bajod nem volt még!:D te hogyan csinálod? simán kezet mosol és ennyi?

2011. máj. 13. 19:44
 4/4 anonim ***** válasza:
Minden behelyezés és kivétel előtt ALAPOSAN kezet kell mosni. Emellett az ápoló folyadékot minden használat után ki kell cserélni, és persze betartani azt a határidőt, amit előírnak a lencsére. Pl.: Ha havi lencsét viselsz, akkor azt minden hónapban kicserélni egy másikra!
2011. máj. 14. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!