Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kontaklencsével belehet menni...

Kontaklencsével belehet menni pl a Balatonba? Ha elalszom amíg bent van a szememben akk lehet valami baj? És ha sírok vagy bekönnyezik a szemem akkor az kiesik?

Figyelt kérdés
2011. júl. 9. 21:30
 1/6 anonim ***** válasza:
Igen, be lehet. Nem igazán lehet benne aludni, de ha egyszer-kétszer előfordul, nem lesz belőle semmi(persze csak ha lágy, keménnyel tudtommal teljesen tilos). Nem esik ki akkor sem, ha sírsz.
2011. júl. 9. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem kontaktlencsém van.Akárhogy sírsz nem eshet ki.Ha a lencse nem legrosszabb minőségű, és nincs vele baj, valamint még ha sikerül jól is beraknod nem eshet ki.Nagyon ügyesnek kell lenni ahhoz, hogy kiessen.Még dörzsöléstől se szabad kiesnie, de azért nem ajánlom, hogy kísérletezz.Mivel még tiszta víznek se szabad hozzáérnie a Balaton víz szigorúan tilos!!!Olyan fertőzéseket kaphatsz tőle el, hogy egy életen keresztül szenvedhetsz utána.De ha tudod, hogy te csak térdig érő vízbe mész be, kerülöd a fröcskölő fürdőzőket akkor nyugodtan.

2011. júl. 9. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Még az alvás részét kihagytam, nem lesz tőle bajod ha egyszer kétszer lágy kontaktlencsével bealszol.

21.37 voltam

2011. júl. 9. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ez emberfüggő is - a szem érzékenysége. Nekem sohasem lett bajom a Balcsivíztől, pedig jópárszor ment víz a szemembe, beleestem, fröcskölés, ilyesmi.

Ha dörzsölöd a szemed, akkor viszont egyik szemzugodba/szemhéjad alá könnyen bedörzsölheted, az elég kellemetlen érzés - van, h a lencse is szakad.

Szóval óvatosan azért. :)


Aludni benne nem érdemes, bár én is túl vagyok azon - mert eléggé kiszárad a szemed reggelre - meg sokszor be is vörösödik, és (/azért mert) nem kap elég oxigént a szemed, ami azért nem túl jó.

2011. júl. 9. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek. de úgy tudom már nincs lágy meg kemény lencse :o csak egy van
2011. júl. 9. 21:51
 6/6 anonim ***** válasza:
De van lágy meg kemény lencse is, az már más dolog hogy keményet csak speciális esetben adnak, ha a többi nem jó.
2011. júl. 9. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!