Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Ha valóban igaz az, hogy a...

Ha valóban igaz az, hogy a szemüveg nem javítja a szemet, akkor mégis miért van az, hogy aki viseli, annak mégis javul vmennyit (gyengébb szemüveg kell), akinek pedig szintén felírták, de nem viseli, szemvizsgálatnál később erősebbre van szüksége?

Figyelt kérdés
2011. júl. 12. 11:14
 1/4 A kérdező kommentje:

Sok ismerősöm van, akinek szüksége van/volna szemüvegre. Van, aki viseli is rendesen, és van, aki pedig hanyagolja.

Tehát nem általánosítottam racionalizálással, hanem bizonyos tapasztalatból kérdezem.

2011. júl. 12. 11:16
 2/4 bix ***** válasza:
nekem kiskorom óta volt. hordtam. romlott folyamatosan. a vége -3.75 lett mindkét oldalon, megműttettem, most évek óta jó. a szemüveg nem javít semmit. nem láttam még olyat aki le tudta volna végleg tenni a szemüveget azért mert hordta, és szép lassan javult.
2011. júl. 12. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A szemüveg egy gyógyászati segédeszköz,ami korrigálja a látást,csupán fizika az egész,semmiféle ártó vagy gyógyító hatása nincsen.

A látási hibát a szemtengely nem megfelelő hossza okozza,ezt nem lehet befolyásolni sehogy,hiszen nem tudsz se elvenni se hozzárakni a szemedhez még egy kicsit.

Ha neked térdtől lefelé nincs lábad,hiába kapsz protézist,attól még a lábad hossza nem változik,csak tudsz járni,mert van egy segédeszközöd,ennyi.

Szóval de,te csak általánositasz.

Gyerekkorban még javulhat a látás,főleg a +os,egyszerűen azért,mert az ember teste ezzel együtt a szeme is még fejlődik,változásban van.

Öregkorban a -os javulhat,ahogy szép lassan kialakul az öregkori távollátás,ezzel "kiütheti" egymást a két hiba részben,de ez sem teljes javulást jelent (néhány kirivo esettől eltekintve),az esetek nagy többségében bifokális szemüvegre lesz szüksége az illetőnek,mivel megmarad az időskori távollátása (amit a szemlencse elhasználódása okoz) és a rövidlátása (amit a szemtengely helytelen hossza okoz) .

2011. júl. 12. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
nem a szemüvegtől romlik vagy javul a szem. egyéb okai vannak, kinél mi...
2011. júl. 12. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!