Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Meg fogom szokni az új szemüve...

Meg fogom szokni az új szemüvegem ha úgy érzem h erős?

Figyelt kérdés
Felesről háromnegyedesre cseréltem távollátó szemüvegem, és úgy érzem nem kellett volna még.
2011. okt. 24. 12:30
 1/9 Andizsuzsi ***** válasza:
Miért cseréltél?
2011. okt. 24. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 LadyLee ***** válasza:
Hamar meg fogod szokni, teljesen normális, hogy az elején erősnek érzed.
2011. okt. 24. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem a "megszokod" a jó kifejezés, hozzá fog romlani a szemed.
2011. okt. 24. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Látásvizsgálat során írta fel az orvos, de úgy érzem erős.
2011. okt. 24. 12:36
 5/9 LadyLee ***** válasza:

Ez a "hozzá fog romlani" egy jó nagy baromság...


Ha doki írta fel, minden bizonnyal szükséges van rá. Először nyilván erősnek érzed, hiszen a korábbihoz képest erősebb is, de meg fogja szokni a szemed, nem "hozzá romlik", hiszen alapból rossz volt, azért is kaptad a szemüveget.

2011. okt. 24. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Sztem is csak az előző után furcsa, én is jóval erősebbet kaptam vagy egy hétig szédültem is benne ha forgattam a fejem. De ha jobban belegondolok, tényleg rosszul láttam már a régivel messzire. Sztem nyugi.
2011. okt. 24. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A jó szemüveget nem kell megszokni. Itt az a kérdés, hogy jobban látsz vele mint a régivel, tisztábban, esetleg távolabbra? Ezt ellenőrizd le. Ha nem, vissza kell menni reklamálni. Lehet más is a probléma, pld. szemtávolság jól van megállapítva? Mindenesetre engem is próbáltak megdumálni a hozzászokás szöveggel, és elmentem másik optikushoz és az megmondta mi a a baj. Ott elkészült az új szemüvegem /Novák optika/ és ahhoz nem kellett hozzászoknom, mert tökéletes volt.
2011. okt. 24. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Andizsuzsi ***** válasza:
Épp a hétvégén láttam egy műsort a tévében, amiben a szemész azt mondta, hogy a szem nem romlik hozzá a szemüveghez. Viszont a rossz szemüveg használatakor megfeszülnek az izmok, amik a szemet mozgatják-tartják, és amíg ezek el nem ernyednek, addig érzi valaki "erősnek" a szemüveget. A szemnek meg kell tanulnia, hogy már nem kell erőlködnie a tiszta látáshoz.
2011. okt. 24. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nyugi nekem is igy volt, mig kiértem az optikából, teljesen megfájdult a fejem, későőb szédültem majd hányingerem lett
2012. júl. 20. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!