Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Nem lehet semmit csinálni,...

Nem lehet semmit csinálni, hogy nem folyjon ki a szemem hagymaszeletelés közben?

Figyelt kérdés
2011. aug. 1. 21:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
39%
Csipeszeld be az orrod... Nem a szemet csípi a hagyma hanem a szaga váltja ki a könnyezést... :)
2011. aug. 1. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Ne vágd le azt a részt, ahol a gyökere van, mert ott szabadul fel a legtöbb illó anyag. Szimplán csak vágd ketté és szeleteld fel a gyökér rész felé haladva, majd a végén dobd ki. Én így mindig megúszom a könnyezést!
2011. aug. 1. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
Én mióta a TV-ben láttam (Discovery - Állítólag) mindig így csinálom. Vegyél egy csomag NAGYON mentolos rágót (Airwaves Extreme pont megfelel a célnak), és kezdd el rágni hagymaszeletelés közben. Én 2 éve nem sírok, mert rágózok.
2011. aug. 1. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:

Előző vagyok. Elcsesztem a mondatot filmnézés miatt :D

Hagymaszeletelés előtt 5 perccel kezdd rágni!!!

2011. aug. 1. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Akkor legközelebb kipróbálom ezeket.Hátha...Köszi
2011. aug. 1. 22:08
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Hülyeségen kívül én úszószemüveget használok, eddig ez az egy vált be 100%-ban.:)
2011. aug. 1. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Nekem a hideg víz vált be.Tele kell nyomatni a szád hideg vízzel, hogy úgy nézz ki mint egy hörcsög.Nem tudom miért működik, de többször teszteltem, hogy menet közben kiköptem a vizet csípett-újratöltöttem már abszolút nem.

Egy baj van csak.Vigyázz, senki ne legyen a közeledben.Garantáltan beterítesz valakit vagy valamit a vízzel mert nem bírod ki röhögés nélkül...:D

2011. aug. 1. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Sok szep "erdekes" valasz erkezett de vajon tudjuk-e hogy miert is sirunk hagymavagas kozben???


A hagymanak nagyon magas a kentartalma. A szeleteles alatt megserul a sejtfal es kén gőz(kén pára) szabadul fel ami vizzel erintkezve kensavat kepez. A szemunkben levo folyadekkal erintkezve keletkezett kensav veszettul csipi az ember szemet. A szajban levo folyadek akkor segit, ha a ken goz az orron at a szajban levo vizzel keveredik, de ki mondja meg a goznek, hogy kerulje el a szemet es menjen a szajba...?


A legegyszerubb es leghatasosabb tenyleg az uszoszemuveg!

2011. aug. 2. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Ennyi jóindulatú válaszoló és senki nem tudja a legegyszerűbbet? A megtisztított hagymát kell kis időre hideg vízbe tenni, és jöhet a szeletelés, darabolás gyászolás nélkül.
2011. aug. 2. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Miért? Kiázik

a kén?

2011. aug. 2. 13:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!