Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kontaktlencse berakása előtt...

Kontaktlencse berakása előtt használhatok olyan kézfertőtlenítő gélt, amit nem kell lemosni? Vagy csak szappannal mossak kezet?

Figyelt kérdés
2011. aug. 6. 16:52
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem inkább csak szappannal! Abban a gélben alkohol van, meg ki tudja még mi, és azt nem is mosod le, nem biztos, hogy elpárolog rendesen. Szerintem csak szappant használj!
2011. aug. 6. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
A "nem lemosós" kézfertőtlenítő gélekben általában alkohol van, ami károsíthatja a lencse anyagát (gondolom lágy kontaktlencsét használsz). A szappanos alapos kézmosás is bőven elég lehet, de ha alaposabban szeretnéd fertőtleníteni a kezedet a behelyezése előtt, akkor vegyél a gyógyszertárban kézfertőtlenítő szappant, pl. Innospet, Clarasept. Ezeket ugyanúgy kell használni, mint a folyékony szappant, azzal a különbséggel, hogy 1 percig kell vele kezet mosni, utána csak simán leöblíted, pl. a Vision Expressekben, Ofotértekben is Innosept szappan van kitéve kontaktlencse-próbához. Egyetlen hátrányuk, hogy szárítják a bőröd.
2011. aug. 6. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
oké, köszönöm. Ma fogom berakni, első lencsém (lágy). Csak elfelejtettem megkérdezni amikor vettem.
2011. aug. 6. 17:12
 4/4 anonim ***** válasza:
Én meg e mosom a kezem, mielött berakom :D <<trollface>>
2011. aug. 7. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!