Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Hány éves korodban romlott el...

Hány éves korodban romlott el a látásod? Most romlik-e még tovább, vagy már "megállt"?

Figyelt kérdés
2011. aug. 8. 12:54
1 2
 1/11 bix ***** válasza:
már oviban is szemüveges voltam. 0.5 ről indultam, 22 évesen kb 4-es volt mindkettő. megműttettem, azóta tökéletes, nekem addig folyamat romlott, szemüveg, később kontaktlencse mellett is
2011. aug. 8. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Sajnos így születtem, és eléggé rosszul látok. Rövidlátó is vagyok és eléggé összetett az én szembetegségem. Hordok szemüveget.Romlani már nem hiszem hogy fog, és jobb sem lesz. Ez nekem így marad sajnos:(
2011. aug. 8. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nekem most 8.-ban és 15 éves vagyok. -1.25-ős Biztos a géptől romlott el mert sokat gépezek és még örökölhettem is mert anyámnak is rossz a szeme. De neki születése óta -11-es. Most megyünk újabba vizsgálatra és megtudom hogy romlott-e vagy nem. Mos lesz kontaktlencsém a szemüveg mellé. Azt mondták még áprilisban a vizsgálaton hogy még sokat fog változni a szemem de remélem marad ez a dioptria.
2011. aug. 8. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ovodás koromban már szemüveges voltam, aztán olyan 15 éves koromban abba hagytam a hordását, úgy éreztem elég jól látok én anélkül is. 18 évesen mentem el újra szemészhez mert úgy tűnt tovább romlott a szemem, hála annak, hogy makacs tiniként nem voltam hajlandó tovább hordani a szemüveget. Most 22 éves vagyok, azóta még egyszer új (erősebb szemüveget kellett csináltatni), tehát most is romlik még mindig.. nem tudom hol fog megállni..
2011. aug. 8. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

13:05 vagyok.

Ja és 16/L, tehát elég fiatal ahhoz, hogy rosszul lássak, de ez van.

2011. aug. 8. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nekem 13 évesen lett szemüvegem, most 18 vagyok. Távolra nem látok, felessel kezdtem, de most -1.75 és -2.25 nél tartok, de úgy látszik, hogy megállt a romlás, mert több mint egy éve nem kell új/nagyobb lencse.

De én szeretem a szemüvegemet, a nélkül már el sem tudom képzelni magam.

2011. aug. 8. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 gaabeesz19 válasza:

Nekem elég rossz a szemem, elég homályosan látok, de ha fókuszálok, kb mint egy fényképezőgép, akkor látok rendesen, régebben volt szümevegem, az egyik +4, a másik +6-os volt, nem 0,4 és 0,6, hanem EGÉSZ 4 és 6, ez olyan 7-8 éves koromban volt, hordtam is szemüveget úgy 2-3 évig, utána nem, most leszek 20 szeptemberben, és 10 éve azt mondták, hogy 5 éven belül megvakulhatok, ha nem hordok szemüveget. De mint mondtam, ha fókuszálok, akkor jól látok, a bal szememmel, a jobbal nem, a jobb olyan, mintha valami fólia lenne rajta, vagy nem tudom.

Anyumat 2001-ben műtötték tüdőre, kivették a jobb felső lebenyét, azt mondták, hogy 3 év múlva meghal, de hála istennek még él. Akkor mi most orvosi csodák vagyunk? Vagy mi?

20/F

2011. aug. 8. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
7 éves koromban lettem szemüveges -1-gyel, 15 éves koromig -3,5-ösre romlott, azóta áll. Most 31 éves vagyok, napi 10-12 órát számítógéppel dolgozom.
2011. aug. 9. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 gaabeesz19 válasza:
15 éves korodig romlott a szemed, és azóta áll? XDXD :D
2011. aug. 9. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
nekem 13 évesen volt először, csak a jobb szemem volt rossz, -0,5-ös, szóval nem igazán éreztem, hogy szükséges lenne a szemüveg, nem is hordtam, én barom, ugyhogy most 18 évesen már -2,5 -es a jobb szemem, a bal meg -0,5ös... nagyon nagy eltérés van a két szemem között, nekem azt mondta a doki, hogy nincs esély arra, hogy a jobb szemem javuljon, a bal még talán... és hogy már csak romlani fog.. ja és mivel cilinderes is, ezért nem mehetek szemműtétre... szívás... és nagyon féltem a szememet!!!
2011. aug. 11. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!