Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mennyire fáj a lézeres szemműt...

Mennyire fáj a lézeres szemműtét? (PRK)

Figyelt kérdés
Nem az utáni fájdalomra gondolok, hanem konkrétan a műtét közben fáj e. Tudom, h csöppentenek érzéstelenítőt, de akkor is kíváncsi vagyok a véleményekre. Pl. ha sokáig nyitva tartom szemem, akkor szúr meg ég, mert kiszárad. Itt meg ugye ki van feszítve, szóval ezt érzi az ember?
2011. aug. 13. 21:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Általában kokaint vagy valamilyen származékát csepegtetik a szemedbe, szóval totálisan semmit nem érezhetsz, már ami a fájdalmat illeti.


A volt barátom a műtétet mindig kellemetlen maceraként jellemezte, az utána lévő pár napot viszont már fájdalomként élte meg. Semmit nem érzett a műtét alatt, csak zavarta, hogy "piszkálják", viszont miután kiment az érzéstelenítő, akkor már fájt a szeme. Azt sem mondta, hogy műtét alatt kiszáradt és szúrt volna a szeme, szóval szerintem ez a rész egyáltalán nem fájdalmas, ibkább talán picit ijesztő lehet.

2011. aug. 13. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
azt érzed, hogy ki van feszítve, de nem fáj.
2011. aug. 13. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Magánál a szemnél nem érzed, hogy ki lenne feszítve. Alatta és fölötte, ahogy nekiér az a fém izé, azt érezni. És ne akard mindenáron össszecsukni a szemedet, ha rajta van a feszítő, mert össszecsukódhat, és az állítólag nem kellemes (szemész szerint). Cseppentenek is rá valamit, miközben ki van feszítve, úgy emlékszem.

A műtét nem fáj, csak egy kicsit kellemetlen.

De az utána lévő hét maga a pokol, garantálom, hogy áttérsz éjszakai életmódra. (Fényérzékenység stb.)

2011. aug. 13. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Igen, a doki is ezt a kokain dolgot mesélte. Az utána való napokra már jó ideje készülök lelkiekben. :) Cataflamot javasoltak.


Hát ha csak a fémet érzem akkor meg vagyok nyugodva. :)

1 hét? Azt mondták 3 napig fáj olyan nagyon. 100%os UV szűrős szemüveg már be van készítve, meg amúgy is éjjeli bagoly vagyok, ezzel nem lesz probléma. Ez a fényérzékenység nem tart örökké ugye?

2011. aug. 13. 21:57
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Hát én 1 hétig éreztem, de mindenkinek más a fájdalomküszöbe. Nem azt mondom, hogy elviselhetetlen volt a fájdalom, csak kellemetlen volt a végén már. Becsipásodott, összeragadt, reggel arra ébredtem, hogy tiszta erőből dörzsölöm (ami tilos)

Ja és a szemcseppentés utána sem egy sétagalopp asszem 2 féle, óránként hol egyik, hol másik (fájdalomcsillapító + antibiotikum), kivéve éjszaka. Magadnak nem tudod az első napokban becseppenteni, úgyhogy kell a segítség.

Javasolták még a nagy dózisú C-vitamin szedését is elötte-közben-utána.


Egyébként egy-egy hónap különbséggel műtötték meg a szememet 2007 körül.

2011. aug. 13. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

A fényérzékenység elég sokáig tart viszont. Javasolt tavasszal-ősszel megcsináltatni.

A szemüveget nagyon sokáig kellett hordanom, érzékeny volt a szemem "sok" volt neki a nap. Mintha a doki fél évet mondott volna, hogy addig kell, de ez nem biztos...

2011. aug. 13. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Értem. Nekem egyszerre lesz a kettő. A cseppeket meddig kell használni?

Igen az én dokim is azt mondta fél évig vagy akár 1 évig is kell hordani. És különben h látsz? Nem romlott vissza? Örülnék ha mesélnél.

2011. aug. 14. 00:19
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem romlott vissza. Hivatalosan az autóvezetéshez szemüveg kéne, dehát nem vezetek.

Nem tudom, nekem nem javasolta a doki a 2 szemet egyszerre, mert nagyon meg kell vele szenvedni, és gyakorlatilag 3-4 napra "megvakulsz" (Én amikor egyet csinált, akkor is vaksi voltam, nem tudom, mi lett volna a 2-vel.)

A műtött szemem csukva volt állandóan, a nem műtöttel pedig ha nagyon muszáj volt egy pici rést hagytam a szemhéjaim között, azon keresztül néztem...

2011. aug. 15. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

nekem romlott azóta, de nem olyan rossz, mint amilyen eredetileg volt.

én is kb. egy hétig éreztem a fájdalmat, érzékenynek szerintem még mindig elég érzékeny a szemem, de nem úgy, hogy a napra, hanem valahogy hamar megfájdul.

a műtét nem fáj, kb. 2 perc volt összesen, futószalagon mentünk be...

2011. aug. 15. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Túl lehet élni...nekem kétszer is csinálták. Egyből utánna aludni kellahogy írták. Baromi rosssz kelemetlen, mert levan ragasztva a szemed, pár napig nem látsz csak fényeket. De megéri az az egy hét kínlódás! Életem legjobb döntése volt! És azóta is jó a szemem!
2015. márc. 5. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!