Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mi van, ha a havi kontaktlencs...

Mi van, ha a havi kontaktlencsét kibontás után tovább hordom egy hónapnál, de össz időtartamban betartom?

Figyelt kérdés

Járhat-e bármiféle negatív következménnyel, ha a havi lencsét úgy hordom "túl" hogy betartom a 31 napot (a napi max 8-12 órát is), de a szüneteltetett napokat hozzáadom, azaz nem dobom el a kibontás után 30-31 nappal?

Egyszerűsítve: ha pl csak minden másnap hordom, akkor két hónapig használom, mivel normatíve nem lesz többet a szememen, mintha napi szinten hordanám egy hónapig.

Ugyanis szemészek azt mondják, bár indokolni semmivel sem tudják, hogy nem szabad 31 napon túl használni. De szerintem, ha korrektül tisztítom, tárolom őket, akkor egy másfél, max kéthónapos hordás - ha az effektív hordás nem haladja meg az előírtat - nem árthat. (Mondjuk negyed vagy félévig nem hordanám akkor sem, ha csak 3-4 naponta tenném be)


2011. szept. 12. 15:28
 1/6 anonim ***** válasza:
Én a napi kontaktlencsét is van, hogy 3-4 napig hordom. Bár én sem egész nap. Három éve így használom és még semmi baja nem volt a szememnek. Több ismerősöm is van, aki túlhordja a kontaktlencsét, de még csak be sem tartja a 31 napot. Ameddig nem száraz nagyon, addig lehet hordani.
2011. szept. 12. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
28%

Hát ezt jó körülményesen írtad le, de sztem amúgy semmi. :)

Egy lencsén nincs mi megromoljon.

2011. szept. 12. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem, sajnos nem. Próbáltam én is, de berohadt. A megoldás az 1 napos lencse lenne, ha csak időnként kellene, (fotózás, sport, bál) de akkor nagyon. Ehhez semmi lötyi nem kell, de lötyivel sztem több napig is jó még felbontás után, csak baromi drága.
2011. szept. 12. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A hordhatósági idő szerintem úgy van kiszámítva, mint az élelmiszerek szavatossági ideje, vagyis elég nagy ráhagyással. Ha annyival tovább hordod a havit, hogy a negyedév alatt nyerj egy hónapot, abból még nem lesz baj, de ne vidd túlzásba.
2011. szept. 12. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az előbb elfelejtettem: a napi 8-12 óra maximumnak semmi értelme, ha a szemed már hozzászokott. Az fontos csak, hogy ne aludj benne.
2011. szept. 12. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
2hetes lencsét szoktam 2 hónapig hordani. Elég rég óta csinálom, és semmi gondom vele.
2011. szept. 12. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!