Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Ha napi lencsében délután...

Ha napi lencsében délután alszok pár órát az nagy baj?

Figyelt kérdés
az van ráírva, hogy nem szabad aludni benne. de ha beteszem reggel és délután alszok pár órát majd felkelek és este kiveszem az nem károsítja a szemem? nem lépem túl a 24 órát.
2011. nov. 3. 16:27
 1/2 anonim ***** válasza:
alvás közben nem pislogsz, a lencse rátapadhat a szemhéjadra vagy kiszárad és szétmegy a szemedben. ez előfordulhat...de nem feltétlenül fog. havi lencse kibírja, de a napi az sokkal gyengébb, és ezért én semmiképp nem aludnék benne.
2011. nov. 3. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Próbáld ki, hogy alszol csak 10 percet. (állítsd be az ébresztőt) már akkor érezni fogod, hogy "beleszárad" a szemedbe. Aztán ha több órát alszol, alig bírod majd kivenni, mintha beletapadna. Én már jártam így, pedig havi lencsét hordok, és elaludtam benne 3-4 órára. Csak úgy jött ki, hogy folyadékot cseppentettem a szemembe, de akkor is, olyan vákuum keletkezett a szemem és a kontaklencse között, hogy nagyon fájt, ahogy kivettem.
2011. nov. 12. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!