Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kontaktlencse kérdések. Hogy...

Kontaktlencse kérdések. Hogy is van ez?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A helyzet a következő:

Nemsokára lesz majd kontaktlencsém.

Az optikus 2 félét javasolt(500 Ft árkülönbég volt, de a drágább állítólag valamiért jobb (vmi spéci fedőrétege van, eleve nedves, és nem a szemből vonja el a nedvességet, vagy ilyemsi)..


Szóval azt választottam, gondoltam annyival többet megér.



3 párat kapok majd így 10.000-ért. Ez ELVILEG 3 hónapra elég.(havi csere lesz szükséges).


Plusz 4000 az ápoló folyadék,(ami 3 hónapra elég), 1800 a szemcsepp..(2 hónapig jó)


Az lenne a kérdésem h ezeket a "határidőket" mennyire kell szigorúan venni?


Szóval nem napi használatban lesznek a lencsék, (heti 2x, 3x, 8-10 órában tervezem kb használni), így sztem egy párat simán elhordanék tovább, mint egy hónap..


A folyadék meg tutira nem fogyna el 3 hónap alatt...(jó nagy flakon!)

A szemcsepp is sztem kibírná tovább..


Meg aztán láttam drogériákban és más helyeket ilyen áploó folyadékot 1000-1500Ft-ért is. Az nem olyan jó mint a 4000-es?

Szóval azt nem tudom h ezeket a határidőket azért mondták h megvegyem majd mindig újra a cuccokat, vagy picit lehet ezekkel "csalni"


Tudom nem kéne ilyesmin spórolni, ha az opotikus azt mondta h így lesz jó, akkor biztos úgy van.


Csak gondoltam megkérdezem a tapasztalt kontaktlencséseket, hogy vannak ezek a dolgok.

Persze ha azt mondjátok h igenis jogosak ezek a határidők akkor elfogadom, csak gondoltam tájékozódom..:)


Szóval lehetséges az h pl elhordok egy lencsét mondjuk 2 hónapig, a folyadékot és a szemcseppet is picit tovább használom az előírtnál, illetve hogy nem a drága folyadékot veszem?(amúgy az ápoló folyadék ua. a márka volna, mint a lencse, gondolom ez se véletlen..)


Köszi ha megosztjátok a tapasztalataitokat!:)


2011. nov. 17. 12:11
 1/8 A kérdező kommentje:

*optikus

*helyeken

*ápoló

2011. nov. 17. 12:12
 2/8 A kérdező kommentje:
van amúgy szemüvegem, szóval azzal felváltva hordanám a lencsét.
2011. nov. 17. 12:15
 3/8 anonim ***** válasza:

"Szóval azt nem tudom h ezeket a határidőket azért mondták h megvegyem majd mindig újra a cuccokat, vagy picit lehet ezekkel "csalni""


Ezek nem olyan határidők hogy letelik az 1 hónap, és másnaptól nem tudod hordani, ezzel kicsit lehet csalni, főleg ha nem is minden nap használod.

Én volt hogy 1.5 hónapig hordtam egy havi lencsét, és semmi bajom nem lett tőle.

2011. nov. 17. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

értem köszi.

ezért is kérdem h mik a tapasztalatok:)

2011. nov. 17. 12:26
 5/8 anonim ***** válasza:

Rossmannos folyadék is ugyanazt tartalmazza mint a "drága márkásak", csak az 700 ft, azt ott kellett volna venned. Használom már évek óta, tényleg jó.


Kontaktlencse használatakor csak azokat a napokat számold mikor valóban használod. 1 hónap 30 nap, addig használhatod. Ha csak áll a folyadékban azt nem kell beleszámolni, mert akkor semmi nem történik a lencsével.


Kontaktlencsét ezek után majd sokkal olcsóbban rendelheted a neten is. Ezen is sokat lehet spórolni. Pl. az én lencsém optikában 8600 ft, neten csak 5500 és sokszor vannak akciók is. Őket ajánlom: [link] de van még sok webshop, nézd meg hol olcsóbb a te lencséd.


Ja amúgy én most 2 hónapja lejárt szavatosságú folyadékot használok, semmi baja. Viszont találkoztam már olyannal ami valóban elromlott, de az darabos volt és a színe, szaga is megváltozott, szóval szerintem észreveszed ha rossz.

2011. nov. 17. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszi én is így gondolkodtam, h ahány napot használom, úgy számolnám a 30 napot...:)


Azt tervezem, h most először megveszem mindenből a drágábbat-eredetit, aztán majd meglátom..



Csak olvasgattam a neten h pl egy nem megfelelő tisztító folyadék akár gyulladást is okozhat..

Bár gondolom a drágább is kiválthat akármit:P Attól függ ki mire érzékeny.


Viszont a szemcseppből sztem az eredetit fogom venni:)


A későbbiekre vonatkozóan a netes lencserendelés ötlete is tetszik!!


köszi a tippeket!!:)

2011. nov. 18. 08:00
 7/8 anonim ***** válasza:
A nem megfelelő folyadék nem azt jelenti hogy a drága az megfelelő, az olcsó meg nem. Külföldön a Rossmannos is van olyan ismert mint a többi, nálunk nem tudom miért hiszik mindig az emberek hogy az olcsó cucc rosszabb a drága dolgoknál. Ez nem kínai gyártmány és vizsgálják az ilyeneket, ha rossz lenne nem lenne évek óta a boltok polcán.
2011. nov. 20. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Persze, csak tényleg meglepő h több 1000 Ft különbségek vannak egyes termékek közt mégis ugyanazt tudják..


de én örülök a legjobban ha ez így van:)

2011. nov. 21. 08:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!