Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Milyen és hányas szemüveg fog...

Zizi22 kérdése:

Milyen és hányas szemüveg fog valószínűleg kelleni?

Figyelt kérdés

Most szeretnék szemüveget csináltatni, már egy ideje húzom-halasztom a dolgot. Eddig is éreztem, hogy kellene, de nem volt nélkülözhetetlen, viszont most kezdtem az egyetemet és az előadásokon szinte semmit nem látok a táblából, meg már az utcán is egyre inkább érzem hiányát.

A látásvizsgáló táblának kb legfölső 3-4 sorát látom rendesen, erre szerintetek milyen és mennyire erős szemüveg fog kelleni? Kontaktlencsét egyáltalán nem szeretnék.

Illetve még az a kérdésem, hogy szemészetre/optikába, hova merre érdemes menni és pontosan miből áll egy ilyen vizsgálat? Kb mennyiből lehet ma egy rendes szemüveget csináltatni?


2011. nov. 19. 12:19
 1/3 anonim ***** válasza:
Én pont ma voltam vizsgálaton. Optikusnál. Neked kb -1es körüli szemüveg kéne. A vizsgálat olyan hogy leültet a tábla elé és rádrakja a lencséket, és úgy olvastat. Kb 30 ezer forint egy normális szemüveg. De ahol én voltam ott akció miatt kaptam volt 15ért. De felajánl még egy csomó pluszt. Fényre sötétedő stb.
2011. nov. 19. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ezt nem hiszem el. Fősulira mész, és itt kérdezel? Menj be egy optikai szalonba, és mindent elmondanak. Szemüveg keret

[link]

10 ezertől 60 ezerig minden márka kapható. + a lencse. legolcsóbban kb 20000 ft

2011. nov. 19. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Válság Szemüvegdiszkont a legolcsóbb megbízható megoldás. Budapesten, és még néhány nagyobb városban található. Címeket és ismertetőt itt találsz:

[link]

2011. nov. 19. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!