Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Negatív irányba is romolhat a...

Negatív irányba is romolhat a szem? Mi okozhatja?

Figyelt kérdés
2011. dec. 8. 19:51
 1/4 anonim ***** válasza:
A szem a korral változik. Anyukám távolra nem látott kb 40 éves koráig. Utána pár évre levette a szemüveget, mert tökéletes lett a látása. Végül romlott, de másik irnyba és most olvasáshoz kell neki.
2011. dec. 8. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Most mi a negatív és a pozitív irány?
2011. dec. 8. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Negatív dioptria irányába gondoltam. Azért kérdeztem mert rossz egyik ismerősöm látása és mondta,hogy egyik szemüveg se jó neki,amit mi hordunk.

Közben rájöttem,hogy ez azért van,mert egyik szeme rosszabb lehet a másiknál és így is van.

2011. dec. 9. 09:41
 4/4 anonim ***** válasza:
Tizenéves korban szokott kialakulni a rövidlátás (amihez mínuszos szemüveg kell), ennek oka a gyors növekedés, amit a szem nem tud követni. 40 éves kor körül és azután szokott kialakulni távollátás (amihez pluszos, azaz olvasószemüveg kell), ezt a szem öregedése okozza. A szemüveges óvodások esetében nem tudom, mi van, talán valami veleszületett (de az amúgy pluszos szokott lenni, és tizenévesen megjavulhat).
2011. dec. 11. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!