Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kontaktlencsével kapcsolatos...

Kontaktlencsével kapcsolatos kérdés (folyamatosan hordható-e vagy sem? )

Figyelt kérdés

Itt van ez a kontaktlencse [link]

ami 1 hónapig folyamatosan hordható, és nekem is ez a márka van (coopervision), ugyanígy comfilcon A az anyaga, az összetétele 48%-ban víz, szóval látszólag ugyanaz, de nem az van ráírva, hogy biofinity, hanem hogy options premier.


Szerintetek ez ugyanaz?

Csak azért, mert nem tudom, hogy ezt is hordhatnám akár folyamatosan 30 napig?

(Nem akarom folyamatosan hordani, csak pl. ha elmegyek buliba vagy ilyesmi, néha jó lenne, ha 24 óráig is bent lehetne.)



2012. jan. 24. 10:45
 1/2 anonim ***** válasza:
24 óráig bármelyik lencse bent lehet egyszer-kétszer, ezzel sem lesz semmi baj. Szemcsepp azért nem árt, mert különben kényelmetlen lesz egy idő után. De folyamatosan éjjel-nappal egyiket sem lenne szabad hordani egy hónapig. Meg felesleges is ha épp alszik az ember.
2012. jan. 24. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Miért ne lehetne?

Azért folyamatosan hordható, hogy folyamatosan lehessen hordani. Nem azt mondom, hogy van értelme egy átlagos napon abban aludni, de elég kényelmes, ha az ember másnál alszik, nem otthon tölti a hétvégét, stbstb ha nem gyullad be a szeme a kontaktlencsétől, és nem is kell szemüveggel, ápolószerrel és kontaklencsetartóval a táskájában rohangásznia...

És amúgy meg szerintem ami nem hordható folyamatosan, az nem is hordható, mármint az tuti, hogy begyulladna a szemem, ha 8 órát aludnék kontaktlencsével. Ha 1-2 órára elalszom benne, utána is rohadt szar érzés...

2012. jan. 24. 18:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!