Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Lézeres szemműtét? Érdemes...

Lézeres szemműtét? Érdemes megcsinálni?

Figyelt kérdés
Nagyon régóta gyűjtöm a pénzem külön arra, hogy csináljak valamit a szememmel, mert nagyon rosszul látok :S Lassan elmúlok 18, meg pénzem is van már a lézeres szemműtétre. De Sokan leakarnak beszélni róla, legutóbb azt mondták, hogy meg is vakulhatok :S emiatt nagyon berezeltem... Valaki tudna nekem mondani az ilyen beavatkozásról, aki átesett rajta?
2012. febr. 3. 15:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy vakulsz meg.

Gép csinálja. Két ismerősömnek is volt már. Egyik mesélte, hogy annyi, hogy beült egy ép elé, egy helyre kellett néznie és pár perc alatt kész volt. A gép úgy van megcsinálva, hogy figyeli a szemed rezgését, és ha véletlen nagyon elnézel, akkor magától kikapcsol.

Viszont nem csak a kor számít, hanem az a lényeg, hogy x ideig ne romoljon a szemed. Szemésztől kell megkérdezi, hogy meddig. Pl. hiába vagy akár 24 éves, ha mondjuk fél éven belül romlott a szemed.

2012. febr. 3. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm a válaszod :)) megnyugodtam... amióta felhoztam, hogy meg van a pénz erre, hirtelen mindenki leakar beszélni, kicsit olyan érzésem van mintha irigyek lennének :DD na de valószínű, hogy még utána járok több helynél is, ám megkérdezhetem, hogy az ismerősödet hogy műtötték? :)
2012. febr. 3. 20:05
 3/13 anonim ***** válasza:
Nem egészen értem a kérdést. Tudtommal két fajta műtét van, az egyik feleannyiba kerül, mint a másik. Mindkét ismerősöm az "olcsóbb" módszert választotta.
2012. febr. 3. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
uh, :D félreírtam. a hogy helyet hol...
2012. febr. 3. 21:40
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Azt nem tudom sajnos. Vhol Bp-n.
2012. febr. 3. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Te döntésed, de ugye tudod hogy vannak természetes módszerek is a látás javítására? Ahhoz több kezelés kell ugyan, de nem műtenek. Leginkább gyerekeknek használ, de 18 évesen még te sem vagy öreg, neked is van esélyed hogy segít. Nem tudom most mi a neve a kezelésnek, de egy szemészorvos biztos tud róla ha megkérdezed. Jóval olcsóbb is a lézeresnél.
2012. febr. 4. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Én megcsináltattam kb. 2 és fél éve, és csak ajánlani tudom. Én az Optik-Med-nél voltam, és az a doki műtött, aki a kontaktológusom volt előtte 3 évig (nagyon profi). Én a PRK kezelést választottam, ami olcsóbb, mint a Lasik, és általában kellemetlenebb az utóhatása, viszont hosszabb távon biztonságosabb.


A lényege, hogy a szaruhártyádról lekapargatják a hámréteget, majd utána egy UV lézerrel meghatározott ideig és minta alapján (amit előzetesen direkt a te szemedre tereveznek meg) elpárologtatnak pár sejtréteget, hogy megváltoztassák a fénytörési viszonyokat. Gyakorlatilag "ráfaragják a szemüveget a szemedre". Előtte persze lidokainnal érzéstelenítik (szemcsepp formájában), azt sem érzed majd, hogy pislognod kell, sem a szemhéjterpeszt, amivel kifeszítik a szemhéjaidat. (Borzasztóan hangzik, de egyáltalán nem volt kellemetlen. Nem éreztem semmit.) Az egész csak 2-3 perc, és már rögtön azután, hogy felülsz az ágyon, jobb a látásod. 3 nap kell a visszahámosodáshoz, erre az időszakra a szemedre helyeznek egy dioptria nélküli kontaktlencsét, hogy védje a szemedet. Ezt alváshoz is bent kell tartani, fürdéskor meg meg vigyázni kell, hogy ne menjen víz a szemedbe. Sokan arról számolnak be, hogy a műtét utáni 3 nap iszonyúan rossz, és olyan, mintha homokot szórtak volna a szemedbe és a legkisebb fényre is könnyezik. Én, mivel előtte 3 évig hordtam kontkatlencsét, egyáltalán nem éreztem semmilyen fájdalmat - valószínűleg a szemem hozzászokott az erősebb mechanikai ingerekhez. De ez minden embernél más, lehet, hogy te marhára fogsz szenvedni, ezt előre nem lehet tudni.


Viszont...


Ha mindezen túlvagy, akkor áldani fogod az eget, hogy rászántad magad. Az ember látása nagy kincs, és szerintem megér ennyi pénzt és akár egy kis szenvedést is, ha már a gének nem voltak hozzá kegyesek.


Viszont a kor tényező valóban számít. A látás romlása akár 30 éves kor fölött is folytatódhat, ez is személyfüggő, és előre nem megállapítható. Testvérem 21 volt, amikor megcsináltatta 9 évvel ezelőtt, azóta újra van neki egy fél dioptriája. Én 31 voltam, amikor megcsináltattam 2009-ben, azóta semmit nem romlott vissza. Annyi van, hogy pl. a Holdat szellemképesen látom (de a közepét élesen), de egyéb "gondom" nincs. Ha visszaromolna, újra bevállalnám.


Neked is csak ajánlani tudom, de előtte mindenképpen beszélj egy szemésszel, hogy mit javasol.

2012. febr. 4. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

köszönöm mindenkinek a válaszát:)), mindenkit felpontoztam


nagyon rossz a látásom és nem hiszem, hogy a lézeren kívül segítene más :S habár örülnék neki, ha javulna a szemem, de 1-2 dioptriával se látnék úgy, hogy normálisan észleljem a dolgokat. Már 3 éve nem romlott a szemem, így úgy gondolom, hogy már belevághatnék ebbe. Egyébként nagyon boldog lennék, ha -1 -2 -es dioptriám lenne, de sajnos nem annyi :S

2012. febr. 4. 11:52
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
szerintem is csináltasd meg.én se hallottam még rosszat,és én is megcsináltatnám,ha lenne rá pénzem.
2012. febr. 4. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
igen, valószínű, hogy megcsináltatom... :)) hacsak nem mondd valami félelmeteset az orvos :S :DD
2012. febr. 6. 10:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!