Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kontaktlencse probléma, csak...

Kontaktlencse probléma, csak nekem szakad szét?

Figyelt kérdés

Lassan 10 éve használok szemüveg helyett kontaktlencsét,

most karácsonykor kaptam iWear dr. Supreme+ fél éves adagot. Az lenne a problémám, hogy szinte szétmállik két-három hét viselés után, ráadásul nem is hordom minden nap. Legutóbbit egy hete bontottam fel, ma reggel betétel után szétszakadt, úgy kellett kihalásznom a szememből.


Másnap is van hasonló tapasztalata?

Előre is köszönöm a válaszokat!



2012. márc. 2. 08:16
 1/5 anonim válasza:
100%
Én kb 15 éve hordtam lencsét, legutóbb én is az iWear-t, nekem azért kellett egy hónap míg elszakadt de valóban eléggé gyenge volt. Azért vigyázz a lencsével mert 15 év után hirtelen nem bírta már a szemem és kénytelen vagyok most szemüveget hordani. Úgyhogy csak óvatosan!
2012. márc. 2. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!


Hu, ez komoly. Kikészíti a szemet a kontaktlencse?:/

2012. márc. 3. 16:49
 3/5 anonim válasza:
74%
Nekem még csak a próba lencsém van ez az első lencsém , nem tudom megmondani ,hogy milyen márka. Mondjuk 1 hete használom , majd holnap megyek be megrendelni a ténylegeset. De nekem is elszakadt , és az lenne a kérésem ,hogy van valami különbség a próbalencse és "rendes" lencse között ? Mert nem nagyon gazdaságos ,ha az is hamar el fog szakadni 19.000-ft-ért. 3 havis lencse.
2012. márc. 4. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Első válaszoló vagyok.


Én rosszul jártam, azért nem mondom hogy nem tudom berakni a szemembe de heti egyszer szoktam már csak ha nagyon muszáj. Az a baj a kontaktlencsével hogy nagyon kiszárítja a szemet amit aztán nem lehet helyrehozni, és hosszútávon érzéstelenítő hatása van. Mármint most pl. simán bele tudok nyúlni a szemembe és nem érzek semmit és ez nyilván nem normális :) Sajnos a hosszútávú, gyakori lencsehasználat után nem annyira egészséges már a szem.


Amúgy nem szabad, hogy különbség legyen a próba és a rendes lencse között hisz az a lényege a próbának, hogy azt próbálod amit megveszel.

2012. márc. 5. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szétesik..hm..érdekes,nekem sose...nem gyártási hiba..vagy mit csinálsz vele?A lencsének sok oxigén kell.Szobában sokszor szelloztess! Nem minden szem bírja, a legjobb ha nincs egész nap rajtad..a szemednek kell az oxigén.Vigyázz,ne sprayez benne,betomíti a polusokat és a szem szárad.Ha sut a nap,napszemuveg!én amiota lencsét hordok,nem romlik a szemem.
2012. márc. 19. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!