Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Normális hogy az elején pár...

Normális hogy az elején pár óra kontaktlencse használat után fáj a szemem?

Figyelt kérdés
Most lett meg a kontaktlencsém. Sikerült betenni a szemembe mind2-t és kb 3 óra múlva vettem ki mert mondták hogy fokozatosan kell hozzászoktatni a szemet. A jobb szemem viszont most fáj és mindkét szememnél látszódnak kicsit az erek.
2012. márc. 2. 18:47
 1/4 anonim ***** válasza:
Kérdésedben a válasz.
2012. márc. 2. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Igen,normális.Érzékeny még rá a szemed,de ha a higiénát betartod és fokozatosan szoktatod a szemed,minden OK lesz.25 évig hordtam kontaktlencsét, volt is vele macera,de a szemuveget nem szerettem.Sok oxigénre van szuksége a szemednek, hajlakk, dezodor spayes készítményeket ne használj,ha a szemedbe van a lencse.Eloszor spray, aztán szellőztetés és a másik helységbe tettem fel.A spray apró részecskéi a lencse apró lyukait tömítik,s nem bírnak ki annyit.Lencse és lencse kozott is van kulonbség.Volt olyan lencsém,amit nem bírtam.Ja, használj napszemuveget,ha sut a nap,a lencse a napfényt jobban magába húzza és fárad a szem.Ha kérdésed lenne, bátran!
2012. márc. 3. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
a kezdeti macerálás a berakással megviseli a szemet. de az is lehet, hogy nem tisztítottad meg eléggé a lencsét a folyadékkal és nem mostál elég alaposan kezet. berakáskor se szabad összetapperolni a lencsét, ha nem sikerült berakni, mindenképp öblítsd bele újra a folyadékba.
2012. ápr. 2. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Kösz a választ! Már egy hónap telt el azóta és nincsenek ilyen gondjaim.
2012. ápr. 3. 17:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!