Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Üvegtesti homály ellen mit...

Üvegtesti homály ellen mit lehet tenni? Szlovakia, magyarorszag teruleten mutet? Vitaminok c vitamin, a vitamin, kollagen? Mi segit?

Figyelt kérdés

2012. ápr. 16. 00:30
1 2
 11/17 anonim válasza:
jó ötlet
2012. okt. 22. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Megvan már a csoport a facebook-on? Mert én is szeretnék csatlakozni. Én azt olvastam, hogy a bio karotin is jó hatással lehet. szedem, de nem veszek észre semmit, viszont legalább nem romlik.
2014. júl. 6. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim válasza:
én is csatlakoznék...
2014. júl. 19. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Szia, én szintén érintett vagyok május19én szürke hályoggal műtöttek meg ,de rosszabb lett sajnos most már oéyan mintha korom lenne elém szórva ,most a C vitamint és a Rutascorbin 3x2ajánlotta a főorvosnő,bármit tudtok ami segít meg köszönöm ,mert az őrület,üdv Zsóka
2015. jún. 17. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Szürkehályogműtét gyakori következménye ez...

Megránják műtét közben az üvegtestet előre egy picit, ami így leválik hátul a retináról. Ezt önmagában a szemészek semmiféle problémának nem tartják, ha a retina egyébként ép. Ilyenkor picike vérzés is lehet, szerintem ez okozza a koromlátást (és a semész szerin is ha C-vitamint javasolt.) A C-vitamin, rutascorbin eltünteti a vérzést. De a levált határhártyát nem tudja visszaragasztani. Az még jó ideig ott fog szépen himbálózni a retina előtt, őrletbe kergetve az érintettet. Az üvegtest öregedésével idővel a hátsó határhártya messzebb kerül a retinától, a köztes tért pedig a csarnokvízhez hasonló átlátszó folyadék kerül. Így a tünetek idővel csökkennek. Jó sok idővel...

2015. jún. 19. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:
Sziasztok! Elkészült már a facebook csoport? Én is csatlakoznék.
2016. ápr. 4. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Én is csatlakoznék a facebook csoporthoz!
2016. jún. 2. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!