Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Gyenge a szemem, de nem...

Gyenge a szemem, de nem akarok szemüveget, mit csináljak?

Figyelt kérdés
Nem akarok szemüveget hordani mert nem áll jól.Kontaktlencsét meg a szüleim nem engedik mivel elég drága.És a szemorvoshoz is félek elmenni mivel félek attól hogy le fog tolni hogy miért nem mentem hamarabb.
2012. ápr. 19. 17:46
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
hát nem tudsz csinálni ezzel semmit.
2012. ápr. 19. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
47%
most voltam én is szemészeten, és úgy féltem , hogy 6-os lesz a szemem,de szerencsére csak 4.25 lett:)
2012. ápr. 19. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
71%

Nekem 8 éves korom óta rossz a szemem. Szüleim vittek erre-arra szemészhez. Az egyik doki azt mondta, hogy az erősebb szemüveg kell (szédültem is benne mint a liba), de volt olyan doki aki szerint hülyeség , hogy erősebb szemüveget hordtam. 18 éves koromba vettem kontaktlencsét.

Azt jobb ha tudod, hogy ez a kontaktlencse dolog elég macerás dolog napi szinten és fennáll a veszélye, hogy leesik elhagyod.. (volt úgy hogy kora reggel az egész család a kontaktlencsét kereste :-) )

19 éves korom óta se szemüveget, sem pedig kontaktlencsét nem hordok. A szemem mostanában kezdett el romlani, de már 40 éves vagyok. A korral a látás is romlik.

Szerintem az én szemem romlása azért stagnált eddig, mert az erőltetés jót tett neki. Mással nem tudom megmagyarázni.

Attól meg nem kell félned, hogy a szemész orvos lefog tolni.

2012. ápr. 19. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm kedves harmadik válaszoló.Sokat segitettél
2012. ápr. 19. 18:06
 5/6 anonim ***** válasza:

Az ne legyen szempont, hogy letol a doki.

A fő kérdés az, hogy hány dioptriás a szemed. Ha csak 1-2, akkor elvagy nélküle, de ha rosszabb, akkor valamit tenned kell, mert nem tudsz rendesen tanulni, ha nem látod a táblát a suliban.

A legjobb megoldás a lézeres műtét, igaz, belekerül pár százezerbe, de egész életedben sokkal többet költenél lencsére vagy szemüvegre, és akkor még nem beszéltünk a kellemetlenségekről.

A szüleidet "vigasztald meg", hogy a szemüveg sem olcsó, egy normális darab legalább 20-40 ezerbe kerül, és ha romlik a szemed, újat kell csináltatni.

Nekem a SOTE szemklinikán, a kontaktlaborban készítenek félkemény lencsét, most 23000 egy pár, és egy évig lehet hordani, aztán políroztatom 4000-ért, és még hordom legalább félévig.

2012. ápr. 21. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Sok mindenkinek van szemüvege nem te vagy az első.

Nekem se áll jól, én se szeretem soha. 7 éves korom óta van szemüvegem és most 21 évesen lett kontaktlencsém.


Azzal ne etesd a szüleid hogy a szemüveg se olcsóbb mint a kontaktlencse mert a kontaktlencse mellé kell szemüveg. Nem hordhatod a lencsét ha begyullad a szemed és nem ajánlatos náthásan,lázasan se hordani.


Egy divatos szemüveg kb 25.000ft és 3 évig simán jó a keret, utána kezd kopni. Ha évente cserélsz benne lencsét az kb 8000ft.


A kontaktlencse amit én használok az a netről rendelve 10.000ft folyadékkal együtt 3 hónapra. Ez évente 40.000ft.

Nekem szerencsére van rá pénzem, mert a szüleim biztos nem fizették volna.

2012. ápr. 21. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!