Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Távolra rosszul látok. Szemüve...

Távolra rosszul látok. Szemüveget nem akarok nagyon, inkább kontak lencsét, hogyvan az? (bővebben)

Figyelt kérdés
Havonta kell újjat venni? Mert már hallotam ilyenről. De már olyat is meséltek hogy egyszerüen esténként valami folyadékba kell tenni és ennyi, színes lencséről valakinek tapasztala
2010. jan. 1. 15:22
 1/7 anonim ***** válasza:
Én hallottam olyant,hogyha a gyertya lángját nézed akkor javul a látásod! Nem tudom, hogy segít-e de 1 próbát megér.
2010. jan. 1. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Van havi lencse, amit egy hónapig lehet használni, de amikor nem használod, akkor egy folyadékban kell tárolni. Van napi lencse, amit nem kell folyadékban tárolni, de csak egy napig lehet haasználni, azaz reggel felveszed, este pedig kidobod. Ha "mindig" a lencsét akarod használni, akkor a havi, ha csak alkalmanként, akkor a napi lencse javasolt.
2010. jan. 1. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

énis távolra nem jól látok, sokáig húztam, hogy nem mentem el optikushoz, de aztán rászántam magam, mert nem volt vmi kellemes, hogy távolról nem ismertem meg az embereket:D én sem akartam szemüveget...kontaktlencsém van, de azért csináltattam szemüveget is, mert nem mindig lehet a lencsét használni:)

Amikor elmész egy optikushoz, először kapsz 1 próba lencsét, amit 1 hónapig használhatsz:)aztán lehet rendelni havit is, és olyat is, ami 3 hónapra elég...persze 1 pár lencsét ebből is 1 hónapig használhatsz, csak úgymond 3 párat kapsz:)nálam így volt, hogy máshol hogy szokták nem tudom, de csak így lehet:)

És jól írtad...a lencséket egy speciális folyadékban kell tartani:)

remélem segítettem vmit:)

2010. jan. 1. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
csak azúgy nemsok? egyik haverom valami olyat mondott h havonta 30ezer egy új lencseO.o
2010. jan. 1. 16:10
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Először is Boldog Új Évet szeretnék kívánni! Nekem már 5 éve kontakt lencsém van és nagyon szeretem, igaz néha begyullad a szemem ha nem megfelelően tisztítom meg a kezemet mielőtt a lencséhez nyúlnék.

Arra nagyon kell ügyelni hogy az előírásnak megfelelően használd a lencsédet, mert ha nem akkor nagy kárt okozol a szemednek.Nekem a doki mondta,hogy havonta 2 havonta legalább pár napot a szemüvegemet használjam hogy pihenjen a szemem. Én a szilikonos havi lencsét ajánlom az AO SEPT PLUS folyadékkal.Sok sikert a lencse használatához.

2010. jan. 1. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
előtted író vagyok...:)hát én most 2x3 havit rendeltem és az került 13 ezer valamennyibe (már nem tudom pontosan mennyi)...szerintem az ár az változó...mert az uncsitesómnak közel 20 ezer...szóval ki lehet fogni olcsóbban is:)
2010. jan. 1. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Lencséből van egy napig használható, egy hónapig, egy évig. Nem olcsó mulatság, azt tudom, mert nekem is van. Ha neked is lesz, mindig nagyon figyelj a kezed tisztaságára, és a lencséjére, de ezeket majd úgyis elmondják az üzletben. Szemtornával is javítható a látás - nekem bejött, igaz, nem volt annyira rossz a szemem.
2010. jan. 1. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!