Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kötőhártyagyulladás mellett...

Kötőhártyagyulladás mellett lehet hordani a kontaklencsét nagyon nem akarok szemüveget használni?

Figyelt kérdés
2011. febr. 28. 17:42
 1/6 anonim ***** válasza:
Újrafertőzöd magad vele és meg is vakulhatsz ha eléggé sikerül
2011. febr. 28. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha a gyulladt szemedre felteszed a lencséket, nagyon fog fájni. Inkább addig a szemüveg, pihentesd, ahogy csak tudod.

Orvoshoz mentél vele?

Ajánlom a kamillás öblítést, naponta többször is áttörölheted kamillával átitatott vattával. Reggel is inkább azzal távolítsd el a felgyűlt váladékot, ne vízzel.

2011. febr. 28. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
aha voltam orvosnál felirt tobrex szemcseppet meg septosyl éjszakai krémet!de biztos hogykötőhártya gyulladás lehet?csak mert reggel semmi baja nem volt és délelött megbepirosodott meg könnyezett mikor hazajöttem kivettem a lencsét és most már nagyon semmi baja nincs csak még néha könnyezik meg nagyon enyhén piros
2011. febr. 28. 17:55
 4/6 anonim válasza:
100%
Én a helyedben kibírnám ezt a pár napot... Nekem is így kezdődött, csak egy kis pirosság, csak egy kis irritáció, majd elmúlik alapon nem foglalkoztam vele. Rá egy hétre olyan szinten gyulladt volt, hogy 3.5 hónapig ha akartam se tudtam volna hordani kontaktlencsét, mert annyira gyulladt volt, hogy bele se tudtam tenni. Romlott mindkét szemem 0.5 dioptriát, ami ennyi idő alatt elég jelentős. Én a helyedben tényleg inkább kibírnám, még akkor is, ha ez nem kötőhártya gyulladás, bár a doktor csak tudja, hogy mit csinál... tanulj más hibájából, ne szenvedd meg Te is.
2011. márc. 1. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Amit írsz az klasszikus kötőhártya-gyulladás. A Tobrex nagyon jó rá, de becsapós is, mert gyorsan helyrehozza...de csak rövid időre. Ezért szokta még az orvos javasolni, hogy majd csak akkor hagyd abba a csepegtetést, amikor már 2 napja egyáltalán nem volt piros a szemed.
2011. márc. 1. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a tanácsokat ma már elég jól van a szemem kedden volt még picit piros de már egyátalán nem!és hétfő óta be se tettem a lencsémet szemüvegbe vagyok!én úgy vélem már kigyógyultam belőle és remélem nem tér vissza mostanába
2011. márc. 3. 14:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!