Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Monitor kalibrálás vagy...

Monitor kalibrálás vagy napozás miatti szemkárosodás? Lehetséges?

Figyelt kérdés

1.) Szóval tavaly nyáron próbáltam a színeket, fényerőt, stb. beállítani optimálisra a monitoromon és fölcsavartam a fényerőt maximumra (280 cd/m2 elvileg) és behoztam egy korom fekete hátteret. Ezt bámultam közelről, majd hirtelen fehérre váltott a kép. Nem esett jól és utána még eltelt vagy 15-20 másodperc míg visszaállítottam eredeti értékre (közben volt egy kis szövegolvasás is, gombok stb.).

2.) ezekben a napokban elég sokat is voltam a napon, napozgattam néhány napig 2-3 órahosszát is


Érzékeny is volt a szemem egy ideig, ami napok-hetek alatt elmúlt, de

-Kb. azóta a pupilláim sokszor nem egyenlő nagyságúra nyílnak és az általában szűkebbre nyíló pupillámhoz tartozó szemem picit érzékenyebb is (még a hagymapucolásra is)

-színeket kicsit sötétebbnek látom ezen szememmel és egy kicsit kevésbé éles a látásom vele mint a másikkal.

Voltam szemészorvosnál is és elég részletes kiviszgálás után szerencsére nem látott komoly eltérést, kb. fél dioptriát.

Ezen tüneteim egyáltalán nem tuti hogy ettől vannak, de okozhattak-e ezek a történések hasonlót?


2012. máj. 1. 21:49
 1/1 anonim ***** válasza:
Nem. Ezeknek semmi köze a szemromlásodhoz.
2012. máj. 1. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!