Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Ha bemegyek optikába, hogy...

Ha bemegyek optikába, hogy próbalencsét szeretnék, akkor kapok? (kontaktlencse)

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy odaadják (és hazahozhatom), vagy beteszik, aztán ki kell venni, és visszaadni? (bár gondolom vissza kell adni, hiszen el kell számolniuk vele)

Kontaktlencsét szeretnék, és nem igazán tudom, hogy mi a módi :) Köszönöm előre a segítséget! :)



2012. máj. 8. 19:44
 1/8 anonim ***** válasza:
Ingyen kapod a próbalencsét, nekem 5 pár volt, egyet helyben az otikában elhasználtunk, hogy megtanuljam hogy kell betenni és kiszedni, a maradékot meg hazavihetted, hogy gyakorolj amíg meg nem kapod a rendes lencsét.
2012. máj. 8. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nemrég vettem meg az első lencsémet az OFOTÉRT-nél. Kb. úgy történt, hogy bementem, elmondtam mit szeretnék, megvizsgálták a szemeimet (rábeszéltek bifokálisra, ugyanis ilyen is van (!), majd várnom kellett kb. 10 napot, akkor szóltak, hogy megérkezett a lencse, menjek próbálni. Elsőre stimmelt, azzal jöttem haza. Úgy gondolom, hogy ezt az egy párat kellett volna csak kifizetnem, de engem rábeszéltek arra, hogy rendeljek mindjárt egy havit, vegyek tárolófolyadékot stb. Most ezt az egy párat hordom, és várom hogy megérkezzék a hat pár ugyanilyen. (Azóta tudom, hogy az interneten lehet kapni, rendelni olcsóbban is.):D Így valamivel több, mint 30 ezerbe került, néhányszor már aludtam is vele, alapvetően elégedett vagyok, de a jövőben azt hiszem webáruházban fogok venni utánpótlást. Remélem segítettem.
2012. máj. 8. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Utolsó: Csak bent az ofotértben nem mond hogy találtál neten olcsóbbat, mert úgy fognak lecseszni mint engem nem egyszer. Totál kiakadnak mindig mikor kérdezik hol veszem a lencséket és mondom hogy netről. Mert miaz hogy nem a drágábbakat veszem.
2012. máj. 8. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a gyors és részletes válaszokat. Igen, én is néztem, hogy netről is lehet rendelni, de elsőre nem mertem, mert bár voltam már optikában e céllal, csak akkor színes lencsét kerestem, ott megmondták, hogy milyen kell (bázisgörbület, dioptria) de a végén nem vettem, a színeset meg nem ajándékozták nekem, ezért nem tudtam, hogy mi a helyzet vele. :) Mármint az átlátszót megkapom-e :)


Szerintetek ha tudom ezáltal (fent) az adatokat, akkor is kell vizsgálat? Vagy csak mondom, hogy "-1,5 dioptriásat 8.6os bázisgörbülettel szeretnék?" (vagy majd rögtönzök:DD)

2012. máj. 8. 20:26
 5/8 anonim ***** válasza:

2. vagyok,


3-as! Köszönöm a tanácsot, erre én is rájöttem, és nem is követtem el ezt a hibát. Persze azóta utánanéztem, ami nekem 30 rugóba került, azt a Lencsék.hu oldalon éppen a feléért kapom meg. Erről van szó: [link]

Kérdező!

Vigyázz arra, hogy a szemvizsgálat eredményét (a szemed adatait) tartalmazó papírt őrizd meg, mert az alapján tudsz rendelni a jövőben. A rendelés menetéről a belinkelt oldal tájékoztatást ad, és láthatod, milyen adatokat kell megadni. (Ez a termék egy bifokális lencse, azért drágább!) A gyakorlást érdemes komolyan venni, meg ami kérdésed van ott feltenni, mert elég macerás dolog a lencsék kivétele-berakása. Nekem például időnként kifordul a lencse és nehezen lehet megállapítani, mikor jó, erre kérdezz rá ott is, a próba során! :D

2012. máj. 8. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Én ezen az oldalon is néztem: [link]

ezen kívül az általad is ajánlott, lencsék.hu-t dicsérik. :)

Majd elmegyek, és megkérdezem optikában. (bár a gondolatától is kiráz a hideg:D)

2012. máj. 8. 20:56
 7/8 anonim ***** válasza:

2. vagyok

Nem érdemes parázni, vegyél egy párat, és ne rendelj azonnal nagy tételben (mint én), hanem mondd meg, hogy majd akkor rendelsz, ha tényleg beválik, és ahhoz kellhet pár nap. Egy pár kontaktlencse nem hiszem, hogy annyira drága volna, bár azt azért nem tudtam meg, hogy ami most a szememben van, próbalencse-e vagy sem. :D

Viszont nekem megtetszett, és úgy tűnik bevált. Ja, és a 30 ruppót akcióban fizettem, és állítólag kapok még egy napszemüveget is (majd ha megyek a lencséért), de arra sem jöttem rá, hogy amúgy mennyibe került volna. Április 24-én voltam az OFOTÉRTBEN, és azt hiszem másnap járt le a napszemüveg+kontaktlencse akciójuk. (Nem az akció miatt mentem, véletlen egybeesés volt.)

2012. máj. 8. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Igen, én is úgy gondoltam, hogy először csak egyet, mondjuk havit, és majd elválik, hogy mi lesz, mert láttam, hogy kismillió fajta van, sok márka, meg egyebek. Ideje lenne elmenni venni, mert a szemüvegem 9. hónapja van meg, és nem kimondottan hordom. (max ha nagyon muszáj) A kontaktlencse kényelmesebbnek tűnik számomra. :)
2012. máj. 8. 21:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!