Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Melyik lézeres szemműtét a...

Melyik lézeres szemműtét a legbiztonságosabb? Lasek, Intralasik, PRK?

Figyelt kérdés
Mindegyik elég ijesztőnek tűnik! Nektek milyen volt?
2012. máj. 12. 14:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
CSAK AZT TUDOM,H A LÉZERES SZEMMÜTÉTEK NAGYON JÓK,KIVÉTEL NÉLKÜL,FÁJDALOM,PANASZ MENTESEK REGGEL MEGCSINÁLJÁK ÉS DÉLUTÁN MEHETSZ IS HAZA.MELLÉKHATÁS TEKINTETÉBEN IS SZINTE NINCS IS!
2012. máj. 12. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ha kicsit utánaolvasol a Lasik nem teljesen biztonságos. A PRK meg az intralasik a legtöbb helyen elfogadott. A különbség az árukban van, illetve a PRK után kicsit tovább tart a regenerálódás. Nekem PRK volt, egyáltalán nem vészes. Hozzáteszem olvasva nekem is az volt:)
2012. jún. 12. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Meg tudnád írni egy mondatban, hogy miért biztonságosabb a PRK? Neked hol műtötték? A műtét alatt nem volt nehéz folyamatosan egy pontba meredni, hogy nehogy elmozdítsd a szemed? Sajnos nincs senki az ismerőseim között, aki megműttette volna a szemét, ezért nagyon örülnék a tanácsodnak, mert egyelőre azt sem tudom, melyik klinikára menjek, de idén ősszel mindenképp szeretném a műtétet. Árban milyen különbségek vannak?
2012. jún. 12. 23:13
 4/11 anonim ***** válasza:

Hagyományos Lasikot a legtöbb helyen már nem is végeznek. Elég kezdetleges volt, és sok mellékhatással járt.

Nekem Miskolcon műtötték, mert nem tudtam volna folyamatosan Pestre rohangálni. Te merrefelé laksz? Célszerűbb minél közelebb, mert pl. optikmednél a műtét utána első három napon mindig van kontroll, plusz az egy hetes, hónapos stb.

Kicsit koncentrálni kell az egy pontra meredésnél, de nem vészes, mert a lézer követi a szemed mozgását és nem lehet baj. Ha nagyon mozgatod, akkor egy kicsit tovább kell egy pontra nézned.

Klinika választásnál legfőbbképp a távolságot nézd szerintem. Árban sincsenek nagy különbségek. Az Optikmed (Budapest): PRK 139E/szem IntraLasik 245E/szem, de az előzetes vizsgálat ingyenes ha kuponnal mész vagy online igényelsz. Meg ha jól emlékszem az utóvizsgálatok is ingyenesek.

Ahol én csináltattam (Santa Lucia -Miskolc) 8000 Ft volt az elővizsgálat, 120E/szem a PRK és a 3. hónapos vizsgálattól kezdve 6E/vizsgálat.

Nagyjából tehát egy árban vannak, csak van ahol a műtét több, van ahol a vizsgálat.

[link]

Itt még találsz több infót.

2012. jún. 13. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:

A PRK biztonságosabb!!! sajnos kellemetlenebb 2-3 napig, de ha betartod a szemcseppel való csepegtetést akkor elviselhető. Egy kis könnyezés, csipa.

A lényeg:

PRK: a szemen lévő szaruhártyát eltüntetik (ki úgy mondja félretólják, ki úgy lekaparják), majd műtét. Rosszul hangzik, de nem vészes, egy kicsit fura. Én sokkal rosszabbra számítottam. Ennek kell 6 hónap alatt visszanőnie.

Lasik: a szaruhártyát bemetszik és egy lebenyt képezve felhajtják, majd műtét. A lebenyt a műtét után visszahajtják. Ezért itt nincs a 2-3 napig fájdalom, de ez a lebeny nem nő vissza, nem forr oda rendesen. Ezért bármikor leszakadhat!!! és az később egyéb kellemetlenségeket tud okozni, meglepetésszerűen. Persze nem biztos, hogy leszakad, de én elviselek 2-3 nap kellemetlenséget, ami biztosan tudom mikor van, minthogy később ez meglepetést okozzon.

2012. szept. 6. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Jájjj és az nem kellemetlen, hogy 6 hónapig nincs szaruhártyád? Mi van, ha nem nő vissza normálisan?
2012. szept. 11. 17:18
 7/11 anonim ***** válasza:
Sima LASIK-nál késsel vágják a lebenyt, amit gép vezérel, IntraLASIK-nál a lebenyt is lézer vágja, ezért az biztonságosabb. A lézer precízebben és pontosabban tud vágni ezért a lebeny jobban meg lesz csinálva, így nem szakad le könnyen, vissza nem forr ez igaz, de elég jól visszatapad. IntraLASIK-nél világszerte is kevés a lebenyleválás, az első pár napban még nagyon kell rá vigyázni, de leszakadni akkor se tud könnyen, elmozdulni igen ,de az kezelhető, a klinikán visszatudják igazítani ha baj lenne és ezért is van már másnap kontroll ,hogy többek között ezt is észrevegyék.
2013. jan. 24. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
Rendszeresen kell visszajárni a dokihoz aki ezt is ellenőrzi, de visszanő.
2013. febr. 10. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Pontosan, nekem 20 napja volt IL műtétem és történt már pár apró baleset azóta, pl. mosogatás közben is fröccsent bele víz, tegnapelőtt de eddig semmi baj, kontrollokon mindig ellenőrzik a lebenyt is és 6 hét után már nem kell rá különösen vigyázni.

IntraLASIK műtétnél a lézer sokkal pontosabban dolgozik a lebenynek pereme is van, ami ott tartja, és igen sosem nő teljesen vissza, de visszatapad, és ha ez megtörténik 6-8 hét után már tényleg baromi erős ütés kell hozzá, hogy elmozduljon vagy leszakadjon, ismerek olyat, akinek pl. 2 hónap után autóbalesete volt és jól pofán gyűrte a légzsák is. A lebenye meg köszöni szépen jól van azóta is. Olyan erős ütés ami már a lebenynek is árt ilyenkor az már önmagában is súlyos sérülést okozna. Az erős szemnyomorgqatós dörzsölésre kell csak vigyázni ,azt nem szabad legalább fél évig, de inkább soha, nekem a doki azt mondta egyébként sem tesz jót a szemnek, inkább a halántékomat dörzsöljem majd annak is van hatása a szemre.

2013. febr. 12. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Gyerekek én is most akarom majd és a LASEKről kérnék infót...

ott alkohollal lazítják fe

l... hogy van ez??

2014. jún. 8. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!