Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Érdemes csak az egyik szememet...

Érdemes csak az egyik szememet lézeresen megműtetni, ha mindkettő rossz?

Figyelt kérdés
Mindkettő -1 és -2 között van,nem tudom pontosan,de csak egyikre lenne pénzem,mert most féláron csináltatják meg,de csak egyiket,másikat teljes áron.Attól félek,hogy ha csak egyiket tudnám megcsináltatni,akkor az visszaromlana a másik miatt..persze mondjuk 1 éven belül másikat is szeretném megcsináltatni,de egyenlőre nincs rá anyagi...

2012. máj. 5. 15:32
 1/7 anonim ***** válasza:

A lézeres mütéteknek sok mellékhatása lehet, sok esetben az eredmény rosszabb, mint elötte, ezért ÉN nem csináltatnám.


De ettöl függetlenül vagy mindkét szemedet müttesd, vagy egyiket sem, mert egyébként csak pénzkidobás.


Spórolj össze eleget, meg közben olvass utána, hogy milyen negativ eredmények lehetségesek és utána dönts..

2012. máj. 5. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Semmiképp nem műttetném csak az egyiket. Szerintem visszaromlik.
2012. máj. 5. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
köszi az eddigi válaszokat,az a baj,hogy csak most van féláron....ha eddig se ment összespórolni a teljes árra,akkor sose fog menni. :( amúgy én eddig csak jókat hallottam róla (prk,cprk kezelésről van szó)
2012. máj. 5. 16:11
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem fog visszaromlani a szemed, haa másikon kontaktlencsét viselsz. Viszont utána nem nagyon meresztgethetnéd.
2012. máj. 5. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
(nem hordok szemüveget,se kontaktlencsét :D)
2012. máj. 5. 19:18
 6/7 anonim ***** válasza:

A hasonló akciókat ismervén én attól tartok, hogy az általad említett akció csak arra az esetre érvényes, ha mindkét szemedet megműtteted. Tudod, ez olyasmi,mint az, hogy "a másodikat féláron adjuk".


A lézerrel korrigált szem nem szokott "visszaromlani", viszont a szemed természetesen további életed során romolhat. A lézeres műtét nélkül is romlana.

Ha egyik szemeddel sokkal jobban látsz, mint a másikkal, akkor az szokott történni, hogy az élesebben látó szem átveszi a másik szerepét is, és a gyengébbik gyorsan romlik.

Én, akinek 16 dioptriás szemem van, és aki úgy gondolom, te még nagyon fiatal vagy, azt tanácsolom neked, várj még a műtéttel: akkor végeztesd el, ha már megállt a szemed romlása, akkor nem kell később a beavatkozást megismételni.

2012. máj. 5. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
pár éve már stabil,nem romlik.az akció meg akkor is érvényes,ha csak egyik szemét csináltatja meg az ember,csak ugye épp ez a csavar benne,hogy javasolt akkor már másikat is megcsinálni,ami teljes áras :(
2012. máj. 5. 23:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!