Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Ha 2 szemász nem ajánlja a...

Ha 2 szemász nem ajánlja a kontaktlencsét, ne is menjek 3. hoz?

Figyelt kérdés

Az egyk azt mondta, hogy az csak arra való, hogy begyulladjon az ember szeme, és ugye nem akarok kötőhártya gyulladást ugye? Mert tuti hogy befog alá menni kosz, és akkor majd bajban leszek...

A másik meg azt mondta,m hogy nem jó az, macerás, meg csak a gond van vele, és gondoljak bele, hogy kik vannak többen, a szemüvegesek, vagy a lencsések?

Azért nem akarok szemüveget, mert 20 évesen eddig sose hordtam, a másik meg az, hogy hordtam próbáltam hordani 1-2 napig, de kb félóránként levettem, mert idegesített...


Most ha 2 szemész azt mondta, hogy nem jó, else menjek máshová, mert úgyis ezt fogom hallani?

És nem lesz olyan orvos, aki még csak kise próbáltatja?



2012. jún. 14. 11:37
 1/5 anonim ***** válasza:

én 5 éve minden nap hordom a kontaktlencsét, egyszer se gyulladt be a szemem tőle.

macerásnak se érzem a használatát. Az első 1-2 hét nem volt annyira könnyű, de belejöttem és már nincs gond a kivétellel.

Nemrég csináltattam egy szemüveget, de annyira nem szeretem, hogy sose hordom. A szemem nem tudta újra megszokni (előtte 11 évig voltam szemüveges)

Ha szeretnél kontaktlencsét, akkor szerintem mindenképp menj el egy másik szemészhez, nem mindegyik ellenzi ennyire...

2012. jún. 14. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Pár hónapja döntöttem úgy hogy több mint 10 év szemüveghasználat után kontaktlencsét fogok hordani.

Nekem még nem gyulladt be a szemem tőle. Oda kell figyelni hogy tiszta kézzel érj hozzá, megfelelően ápold és tárod, időben cseréld.

Kontaktlencsések azért vannak kevesebben mert a kontaktlencse drágább mint a szemüveg és van aki irtózik attól hogy a szeméhez érjen.

Nekem már nem macerás. Ez első 2 hét nehéz volt, főleg az első pár nap volt nagyon rossz. Türelem kellett mire megtanultam behelyezni.


Menj be egy optikába, ott egy szakember megvizsgál és felír egy kontaktlencsét neked. Megtanítja a helyes használatát és elmondja a tudnivalókat róla.

2012. jún. 14. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én a helyedben felkeresnék egy 3. szemészt is. Személy szerint megértem a problémádat, én is így vagyok a szemüveggel, mint Te. Nem bírom elviselni magamon.

A 2. szemész kifogását valahogy nem értem. Azt mondta, hogy nézd meg, gondold végig, hogy sokkal több szemüveges van, mint kontaktlencsés. Szerintem elég nehéz megállapítani valakiről, hogy van-e a szemében lencse, maximum akkor sikerül, ha megkérdezed tőle, vagy odahajolsz, és megnézed. Legalábbis én nem tudom megállapítani rögtön, ha ránézek valakire :) :D

2012. jún. 14. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ez a szemészek mániája, de hülyeség az egész.

Optikába menj legközelebb, vizsgálat után kapsz próbalencsét, megmutatják hogy kell használni. Sokkal jobb mint a szemüveg, nincs is vele több gond egyáltalán. Kivéve az első hetekben amíg ügyetlenkedik az ember.

2012. jún. 14. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Neked kell döntened! A szemüvegnek és a kontaklencsének is ugyanolyan hátránya van. Viszon t a kontaklencsétől elképzelhető a különböző szembetegség.
2012. jún. 15. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!