Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Szemszárasság: lehet kontaktle...

Szemszárasság: lehet kontaktlencsét használni?

Figyelt kérdés

A problémám annyi, hogy több mint egy hete fáj szúr és ég a szemem, orvosi diagnózis: szemszárasság.

Mivel a műkönnycseppek nem használnak, így kutakodtam a neten és láttam egy cikket, amiben arra hívták fel a figyelmet, hogy ez ellen lehet használni kontaktlencsét.Kérdezem: úgy, hogy nem vagyok szemüveges, használhatok kontaktlencsét? Létezik olyan kontaktlencse ami nem dioptriás?/márka, ár érdekelne/

Válaszokat előre köszönöm!



2012. jún. 16. 18:42
 1/8 anonim válasza:

Bármelyik kontaktlencsét meg tudod venni 0,00 dioptriával. Az árak természetesen márkánként változnak.

Szerintem menj el egy szemészhez, aki foglalkozik kontaktlencsével. Ott vizsgáltasd meg magad (pl optikában vannak ingyenes vizsgálatok).A kontaktlencsének görbülete és átmérője is van, amit ki kell választani. Azt az orvos mondja meg, hogy melyik lesz jó neked.

Meg persze mondd el a problémádat, és kérdezd meg, hogy javasol-e ilyen kezelést a te esetedben.

2012. jún. 18. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:

Ja és még annyi, hogy meglepett a kérdésed, mert általában a kontaktlencse szemszárazságot okoz ahelyett hogy javítaná.

De lehet, hogy csak eddig én nem hallottam erről az új dologról.

2012. jún. 18. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:

én ajánlanám azt h

elméssz szemorvoshoz és ő ír fel egy olyan "krémet", amit reggel és este kell a szemedbe nyomni (asszem ilyen kis bogyó), az majd feloldódik és egész napra jó lesz

a műkönny csak pár percig hat

2012. jún. 18. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Jenis!


Köszönöm szépen a válaszod, nagyon informatív volt számomra!

Szerencsére azóta, hogy írtam, némileg javult a helyzet/lekopogom/. Tegnap voltam egy másik dokinál, aki felírt egy új ab. cseppet és ajánlott estére egy másik krémet. Holnap megyek először dolgozni,hát kíváncsi leszek meddig bírom majd 5 nap sötét szoba+csukott szem után!


Köszönöm a válaszokat! Mausi

2012. jún. 20. 12:14
 5/8 A kérdező kommentje:

Utolsó Válaszoló!


Érdeklődnék, hogy tudod ennek a krémnek a nevét?


A választ előre is köszönöm!

2012. jún. 20. 12:16
 6/8 anonim válasza:

hát a nevét most nem tudom megmondani...talán este :D

anyukámnak írta fel a szemész, mert nem termel elég könnyet...

emellett ha száraz a szemed többet kell innod, lehet vmi hormonális változás a háttérben (nem tom hány éves vagy)

ezeket a szemorvos mondta, azért merem csak én is leírni neked


ja és anyukám szerint jó ez a krém (műkönnynél 1000x)

2012. jún. 20. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

ja és még vmi...csináltak olyan vizsgálatot, amivel megnézték h elegendő könnyet termelsz-e?

(szemedhez raknak egy kis papírlapocskát, vagyis inkább a szemhéjad alá...pár perc és megvan az eredmény)

2012. jún. 20. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Szia!


A helyzet, hogy nekem nem csináltak próbát, max. 2 percig voltam bent a rendelőben és már dobtak is ki. Azt mondták, hogy használjak műkönnyet, majd elmúlik. Elárulom, 2 napja elkapott a bőgés, 1 csepp nem sok, annyi sem jött ki a szememből. Azóta végiglapoztam a Treben könyvet és most használom a papsajt nevű növényt a szememre és talán talán... Ma végre használtam a szemem hosszabb időre.

A krém nevét megtudtad?

Választ előre köszi!


UI:25/L

2012. jún. 24. 19:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!