Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mikor lehet azt mondani, hogy...

Mikor lehet azt mondani, hogy valakinek szüksége van szemüvegre?

Figyelt kérdés
az indokokra lennék kíváncsi.
2012. jún. 23. 20:08
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha hunyorog, mert nem lát messzire, vagy nagyon közel tartja a szeméhez azt, amit el akar olvasni, mert nem lát közelre. Ezek a legfőbb indokok, de van akinek más miatt kell hordania.
2012. jún. 23. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha a látásvizsgálat kimutatja, hogy nem lát jól. Ennyi az indok.
2012. jún. 23. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
mondjuk ha nem lát, vagy rosszul, az elég indok lehet. Látásvizsgálat nélkül is érzi az ember, hogy nem lát tisztán.
2012. jún. 23. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha már zavarja hogy nem lát rendesen, akadályozza a rossz látása valamiben. Van aki már akkor szemüveget csináltat ha csak feles kell neki, nekem -2.75 kellett volna, de nem csináltattam mert anélkül is tökéletesen boldogultam évekig.
2012. jún. 23. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Egyéni érzékenység kérdése is. Amíg fiatal vagy, a szemed jobban alkalmazkodik, 2-3 D-val is elvagy simán, fel sem veszed a szemüveged, hunyorogsz kicsit, de egyébként megvagy nélküle. Később fejfájás, szédülés jelentkezik, na akkor már csak rákényszerülsz.

Ha meg 25 felett vagy, már nehezebben viseled, hogy nem látsz jól, egy fél D is jobban hiányzik, már nem alkalmazkodik úgy a szemed, na meg a tested sem, nem viseled olyan könnyen a fejfájást, a szédülést.

Alapvetően ha akár csak fél D korrekcióra is szorulsz, azt állandóan viselni kellene, nemcsak moziban, TV-hez meg monitorhoz, hanem MINDIG.

Nekem -1,75 D mindkét szemem, de utálok szemüveg nélkül lenni, mert bár mindent látok, rettentő homályos és zavar, ha nem tudom elolvasni a távolabbi feliratokat és nem látom az emberek arcát.

33 éves vagyok, 16 éves korom óta szemüveges. Hordtam kontaktlencsét is, de már nem. Szeretem a szép szemüvegeket, nem teher a viselése, észre sem veszem, hogy rajtam van.

2012. jún. 24. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én -3.5-es szemüveggel kezdtem, addig nem zavart, hogy nem látok. Ez is csak az autóvezetés miatt lett.
2012. jún. 27. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
ezt mindig orvos dönti el
2012. jún. 30. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!