Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Szerintetek a kontaklencse...

Szerintetek a kontaklencse vagy a szemüveg jobb? és nagyon macerás a kontaklencse gondozása ápolása?

Figyelt kérdés
mert félek hogy valamilyen fertözést elkapok...
2012. jún. 27. 15:37
1 2
 1/13 anonim válasza:

Ennek mi köze az ételek italokhoz? xDD

A kontaklencsét nem szoktuk gondozni... max a növényeket vagy az állatokat :)


[link]

2012. jún. 27. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
A párom kőműves,mindig óckodott a lencsétől. Télen kezdte használni,és mára már azt mondja,hogy bánja,hogy végigszenvedte az eddigi éveit szemüveggel. Kb egy perc alatt lekezeli,fél perc alatt bedobja. Igaz,drágább mint a szemüveg.
2012. jún. 27. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Én nem mindíg használom a lencsét mert itthonra nincs értelme, de amúgy jobb. Télen nem párásodik, nyáron meg vehetsz fel napszemüveget. semeddig nem tart betenni, kivenni. Az egyetlen bajom az h nem növeszthtem meg a körmeim, mert úgy nem tudom kiszedni a lencsét :P
2012. jún. 27. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
köszi:)amugy nem vettem észre hogy véletlenül od raktambe:o
2012. jún. 27. 16:15
 5/13 anonim ***** válasza:
13 éves korom óta kontaktlencsét hordok, előtte 2 évig voltam szemüveges, nagyon gyűlöltem. Azóta soha nincs rajtam szemüveg, maximum itthon, hétvégén, vagy ha sokat számítógépezek és kicsit kiszárad a szemem. Havi lencsém van, annyi a "gondozása", hogy reggel kiveszed a tisztítófolyadékból, lecsepegteted, bedugod a szemedbe, este kiveszed, és berakod a folyadékba. 15-15 másodperces folyamat reggel és este. Amúgy nekem mindig hosszú a körmöm, most épp a sajátom van, de volt már hegyes majdnem 3 centis műkörmöm is, azzal is simán ki be tudtam rakni, csak új technikát kell találni hozzá.
2012. jún. 27. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

5. Súgd már meg nekem h hogyan csinálod nagy körömmel mert engem nagyon idegesít h nem megy :D

De amúgy miután kiveszed elm. le is kell mosni kicsit a folyadékkal mielőtt elteszed.

2012. jún. 27. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Én nem szoktam lemosni de még soha semmi bajom nem volt. Amúgy a két mutatóujjam ujjbegyével csípem össze. Az ujjaim függőlegesen állnak, szóval a szemem belső és külső sarkától befele csípem össze. Remélem érthető valamennyire. A körmöd így a közelébe sincs a szemednek. Én műköröm nélkül is így veszem már ki, annyira megszoktam. Ja és ugye fogni kéne a szemhéjat más ujjakkal, de én ennél a módszernél nem fogom, simán kijön, nem zavarnak a szemhéjak.
2012. jún. 27. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Nem. Annyi, hogy kis folyadékban tárolod és tisztítod. De ugye, a szemüvegnek is kell tok meg tisztítószer, úgyhogy ugyanott vagy. Szerintem már az sem nagyon áll, hogy a kontaktlencse annyival drágább, hiszen egy jó szemüveg kész vagyon, és akkor még legyen pót is. Hordd, amelyik jobban áll.

Egyik válaszoló írta, hogy nem párásodik a lencse. Nekem olyan szemüvegem van, hogy annak sem párásodik a lencséje, igaz 60ezer Ft volt a szemüveg....

2012. jún. 27. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

7. Köszönöm szépen. Isteni vagy :D Eszembe nem jutott volna XD

am nekem folyadékom van amitől elm nem szabadna h párásodjon a szemüveg, de nem igazán hat

2012. jún. 27. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Én sokkal jobban szeretem mint a szemüveget.

Eleinte nehéz volt betenni a kontaktlencsét, megszenvedtem vele de ma már semeddig se tart.

2012. jún. 27. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!