Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Miért rosszabb ha leveszem?

Miért rosszabb ha leveszem?

Figyelt kérdés
Pár napja van szemüvegem, de egyszerűen nem tudom megszokni, olvasni meg stb birok anélkül is, csak ugye kicsit homályosan látok, de nem olyan vészes. Most igy gépezéshez felteszem, sokkal jobb meg minden. De amikor leveszem, sokkal sokkal rosszabbul látok szemüveg nélkül, mint mielőtt feltettem volna, egy kis idő után pedig visszaáll a látásom jobbra. Tény hogy sokkal jobban látok, meg minden szemüvegben.. de akkor sem tudom megszokni, zavar, meg idegesít. :SS
2012. jún. 30. 13:41
 1/5 purplefrog válasza:
100%
Olvastam valahol, ha sokáig hordod, akkor egy idő után ellustul a szemed, mert hozzászokik ahhoz, hogy nem kell erőlködnie. Amióta szemüveges lettem csak rosszabbodott a látásom, pedig eleinte nem volt vészes :(
2012. jún. 30. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ez az.... Még egy ok hogy miért ne hordjam, csak ha nagyon szükséges, meg persze vezetéshez.
2012. jún. 30. 13:57
 3/5 shoona:D ***** válasza:
de ha nem hordod akk sokkal gyorsabban romlik mintha hordanád
2012. jún. 30. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

mielőtt szemüveges lettél volna nem volt viszonyítási szempontod.(tehát nem tudtad, hogy milyen lenne az éleslátásod) most már tudod, hogy hogyan kéne látnod, ezért tűnik sokkal rosszabbnak a szemed, ha leveszed a szemüveget.


hordd azt a szemüveget, majd megszokod :)

2012. jún. 30. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Nekem igaz, hogy már jó pár éve van szemüvegem, de amikor újat kapok (erősebbet) akkor nagyon húzza a szemem. Olyankor azt szoktam csinálni, hogy hol az újat, hol a régit hordom és egy idő után megszokja a szemem az újat.

Szerintem neked is ezt kéne csinálnod, csak neked éppen úgy, hogy pl. fél órára felveszed, utána leveszed és pihenteted. Ezt sokszor megcsinálva, az időt egyre jobban hosszabbítva és egy idő után már jó lesz:)

2012. júl. 8. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!