Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Melyek a legolcsóbb kontaktlen...

Melyek a legolcsóbb kontaktlencse márkák?

Figyelt kérdés
Igazából általános dolgoknak is örülnék a kontaklencsékről mert szinte semmit sem tudok róluk és most inkább azt szeretnék mint szemüveget. Egy éveset szeretnék. Tényleg igaz h az első ingyenes?
2009. júl. 10. 19:04
 1/6 anonim ***** válasza:
A próbalencse ingyen van. Elmész a dokihoz, megvizsgál, és javasol párat neked, szerinte mi lenne a jó. Megmondod melyiket kéred, és ad egy adagot kipróbálni. Nekem havi lencsém van, azaz minden hónapban újat használok. Bausch & Lomb márkájú.
2009. júl. 10. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
cserpelompse dro. a lególcsobb de azt csak szlovákiában lehet kapni
2009. júl. 10. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
A Wink a legolcsóbb!!!
2009. júl. 10. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
forintban 2000 forintba kerülne!a serpelompse dro.
2009. júl. 10. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Általános dolgok a kontaklencséről:

1. A havi lencs megfizethető és biztonságos, de jobb csak akkor megvenni a félévi adagot, ha már a próbalencsével nem volt semmi gond. Én is az előző márkát használom vmi serplosem v mi.

2. Vegyél mellé szemüveget! A kontak lencsét minden este ki kell venni így mondják, de ha a szemed nem érzékeny rá akkkor akár aludni is lehet benne, nekem még nem lett ebből gond, csak reggel kicsit féájt a szemem. Mindenesetre ne csinálj belőle rendszert, mert különben megkeményedik a lencse és nagyon tud fájni, saját tapasztalat. Egy nyugis délután otthon: hagyd pihenni a szemed is, és a kontak lencsét is. Ezért kell a szemüveg. :)

3. A havi lencsét nem feltétlenül kell havonta cserélni, én úgy 1,5 2 havonta cserélem, de ismétlem, nekem nagyon jól bírja a szemem annak ellenére, h -5 és -6os a dioptriám.

Nem csak spórolási okból teszek így, hanem mert előfordult az is, h teljesen friss lencse kiesett, elveszett stb és nem kell aggódnom a sok pénz miatt.

4. Mindig legyen nálad sima műkönny, ha esetleg allergiás vagy akkor jobb ha allergia elleni csöppet tartasz magadnál. Én általában visine classicot szoktam, mert ha bepirul a szemem az nagyon hamar kifehéríti, azz összehúzza a hajszálereket.

5. Sokan nem ajánlják, ill. kifejezetten tiltják a lencse csapvízben való megtisztítását. Én már nagyon sokx kerültem olyan helyzetbe, h csak csapvíz volt, a lencsének nem lett baja.

Eddig még a szememmel sem, de tényleg kerülni kell a csapvizes megoldást, mert csúnya kötőhártya gyulladást, vagy komolyabb fertőzést kaphat el a szemed, szóval tényleg csak akkor ha nagyon szükséges, és tiszta mosdó áll rendelkezésre.


Így hirelen ennyi jutott eszembe, rem minden rendben lesz.

2009. júl. 16. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2009. júl. 17. 14:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!