Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Van térlátásom?

Van térlátásom?

Figyelt kérdés

neten olvasgatom hogy akiknek nincs térlátása azok írják pl hogy ha lenéznek egy 10. emeleti lakásból azt látják mintha csak az első emeletről néznének le...én ilyet nem tapasztalok.

vagy pl mondják hogy labdajátékokhoz is kell a térlátás (pl fociba)mert nem látod mikor jön a labda ez igaz?


nem annyi gondom van hogy a sztereogramokat nem tudom értelmezni..de elvileg ennek megvan a technikája úgyhogy próbálkozok.


2012. júl. 9. 23:34
 1/3 A kérdező kommentje:
*nem=nekem
2012. júl. 9. 23:34
 2/3 anonim ***** válasza:

A térlátás az hogy ha megmutatják egy háznak mind a négy oldalát te meg el tudod képzelni térben.

Persze ez alap.

2012. júl. 9. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nagyon egyszerű. Aki nem lát térben, annak sztereo vaksága van. Úgy tudod legkönnyebben átérezni, hogy lecsukod/letakarod az egyik szemed és úgy nézegeted a világot. Olyan mintha egy síkképernyős monitoron játszol 3D-s játékot. Na kb. úgy látnak élőben azok akiknek nincs térlátás. Egyszerűen ami közelebb van az jobban kidudorodik feléd és fel tudod mérni precízebben a tárgyak távolságát.


A sztereóképekről meg annyit, hogy tényleg megvan a technikája. Nem csak nézni kell. Lassan nagyon lassan össze kell bandzsítanod a szemed annyira, amíg nem fixálódik egy normális éles kép. Ebben a pillanatban az agyad ezt értelmezi, és nem össze-vissza látod, hanem 3D-ben. Ez nagyon szépen megmagyarázza/megmutatja hogyan tudod elérni ezt a hatást, és ki is próbálhatod rögtön:


http://www.youtube.com/watch?v=zBa-bCxsZDk

2012. júl. 11. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!