Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mit jelent pontosan, hogy...

Mit jelent pontosan, hogy nincs térlátásom? És a térlátás egyenlő a látótérrel?

Figyelt kérdés
2010. máj. 19. 13:17
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Hogy nem tudod megmondani, melyik tárgy van közelebb. Tapasztalatból persze tudod, de pl. ha távolabb tartok egy nagyobb kockát és közelebb egy kicsit, ugyanakkorának látszanak, és te nem tudod megmondani, melyik van közelebb.

Jellemzően akkor áll fenn a jelenség, ha az egyik szemedre nem látsz. (A két kép közötti differenciából adódik a térlátás)

2010. máj. 19. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat. Ma voltunk szemésznél, kicsit rossz a szemem abban a tekintetben, hogy mindkettő 0.75 dioptriás, de emellett nincs térlátásom. Eddig semmilyen problémát nem okozott, nem is tudom elképzelni, hogy a többi ember hogyan láthat, ha nem úgy mint én?!
2010. máj. 19. 14:00
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Amikor kijárt az egyik lencse a szemüvegemből, akkor sokat kellett igazgatnom, hogy térlátásom legyen.

Nem vagy kancsal?

2010. máj. 19. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Csak kiskoromban voltam. Már nem.
2010. máj. 19. 16:28
 5/15 A kérdező kommentje:
Erre is válaszoljatok légyszíves: És a térlátás egyenlő a látótérrel?
2010. máj. 19. 16:34
 6/15 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem félreértés történt, mert ettől még nem veszted el a térlátásod. Lehet, hogy csak kevésbé tehetséges ebben az agyad :)

Térlátás != látótér

2010. máj. 19. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Tényleg nem veszítettem el, a doktornő azt mondta, hogy a legmagasabb fokban nincs térlátásom.

És sztem nem egyenlő, mert a látótér az, hogy mennyire látok jobbra balra le fel (ez szűkülhet be, de nekem jó), de a térlátás az amit az egyik válaszadó írt a kockás példával.

2010. máj. 19. 18:08
 8/15 anonim ***** válasza:
94%
A térlátás tényleg nem egyenlő a látótérrel.
2010. máj. 20. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

A térlátásnak annyi köze van a látótérhez, hogy minél nagyobb a látótered, annál rosszabb a térlátásod. :D

A látótér az a tér, amit belátsz. Az embernél ez közel 180°. A bal szemed bal sarkától a jobb szemed jobb sarkáig. Konkrétan a tárgyakat térben akkor látod, ha róluk mind a két szemednek van képe.

2010. máj. 21. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

látótér, az a fok, amit látsz a szemeddel, tehát ha oldara kinyújtod a karod azt még látod, ha a hátadig tartod ott nyilván már nem.

Térlátás, gyermekkori kancsalságnál alakul ki, rosszabb esetben a kancsal szem tompalátó lesz, és az agy kizárja ,mert teljesen eltérő képet mutat a másik szemhez képest. Térlátásnál a dolgoknak elvileg olyat kéne elképzelni, mint amit geometria órákon vettünk térbeli elemeket, gömb, kocka henger stb. Saját tapasztalatból tudok csak beszélni. A dolgokat nem látom,hogy kiemelkednének, minden olyan, mintha egy papírra lenne lerajzolva. Ezért kell vigyáznom, mert ha az asztalra le akarok tenni vamait, térlátás hiánya miatt, akár 5-10 centivel is elengedhetem a poharat és az nem szerencsés. A kiemelkedő tárgyakat a sík tárgyaktól csak az istenadta fény lehetőségével tudom megkülöndböztetni, ebből adódik hogy aminek árnyéka van, az térbeli is.

19,5/L, aki 18 éve szemüveges és összesen a két szemére kb 70 százalákot lát. remélem tudtam segíteni valamit

2010. máj. 21. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!