Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » H a szürke és a kék színt...

H a szürke és a kék színt keverem, akkor színtévesztő vagyok?

Figyelt kérdés
Sokszor nem tudom megkülönböztetni a kéket a szürkétől. Olvastam ún. Tritanomalia-ról, de nem találtam elég infót.

2012. júl. 14. 23:44
 1/7 anonim ***** válasza:
11%
Az. Mért, azt hitted epilepsziás?
2012. júl. 15. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem. Tudom, hogy az mi (epilepszia). Én nem gondoltam semmi, tök más betegségre. Örültem volna egy civilizált válasznak. Csak azért tettem fel a kérdést, mert a szemvizsgálatokon nem lett pozitív a teszt! Továbbá más színekkel nincs problémám!
2012. júl. 15. 10:46
 3/7 A kérdező kommentje:
Remélem megértetted, amit leírtam. Bízom benne, hogy nem szorul magyarázatra, hogy mit is jelent, hogy nem lett pozitív. Bár kételkedem.... :D
2012. júl. 15. 10:48
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ez még nem jelenti azt, hogy színtévesztő vagy! Én pl. a pirosat és a fehéret keverem. Vagyis felismerem a színeket, csak ha rágondolok a pirosra akkor fehéret mondok. :S
2012. júl. 16. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, de ha ezt kitöltöd, ki fog derülni.

www.szintevesztes.com/pic.htm

2012. júl. 19. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm! A teszt szerint nem vagyok, szerencsére.


Ritkán is hallok ilyenről, hogy csak 2 színnel lenne probléma. Milyen érdekes, hogy Te a pirossal és a fehérrel vagy így. :)

2012. júl. 20. 10:53
 7/7 anonim ***** válasza:

Igen! :) (én vagyok a piros-fehér válaszoló) :D

Amúgy én se vagyok színtévesztő, még régebben volt az orvosnál ilyen teszt, és nem volt semmi gond! :)

2012. júl. 20. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!