Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Ma voltam dokinál és azt...

Ma voltam dokinál és azt mondta hogy szemüvegre van szükségem. Tudnátok segíteni hogy mennyibe kerül körübelül?

Figyelt kérdés
-0,5-öst irt fel, Debrecenben környékén lakom. Tudnátok segíteni hogy körübelül egy komplett szemüveg mennyibe kerül?? és amit kaptam receptet azt hova kell vinnem, a gyógyszertárba??
2012. júl. 31. 17:02
 1/9 anonim ***** válasza:

a receptet az optikushoz kell vinni. változó az áruk, ha kifogsz egy jó akciót olcsón kijössz(én 16E-ért csináltattam a lens optikában, mert épp volt egy akciójuk, hogy 10E egy komplett szemüveg, plusz 2 vagy 3-féle réteg és munkadíj. am azért volt 16 mert a keret oldalt nyitott és másfajta lencse kellett bele, ami drágább volt). még az ofotértnak vannak olyan akciói, hogy ahány éves vagy,annyi % kedvezményt kapsz.


amúgy meg alsó hangon 50E és határ a csillagos ég

2012. júl. 31. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
azért nem 50. Békéscsabán van egy nagyon jó hely, ott kb 9000-től vannak keretek. Lencsével együtt 20-ból ki lehet hozni. Nem kell a nagy reklámozott optikákba menni. Nézd meg több helyen is, hasonlítsd össze az árakat, és próbálj fel minél több keretet
2012. júl. 31. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Attól függ, milyen keretet választasz. Márkától meg kinézettől függ. (Gagyi kinézetű, öregeknek való már pár ezer forinttól van.) A dioptriád szerencsére nem erős, szóval nem kell speciális lencse, tehát az nem lesz drága. Ha vigyázol rá, és rendesen hordod, akkor nem fog romlani a szemed, így jó pár évet kibír.

Optikába kell vinni a receptet. Amúgy az ofotért nagyon drága, az akciók azok jó nagy átvágások. Szerintem egy "nevenincs" optikával jobban jársz. Érdeklődd meg több helyen, hogy mennyi lenne. Mindenféle plusz réteg a lencsére szerintem felesleges. Nekem pl. pára-mentesítő volt rajt. Sz@rt se ért. Viszont ilyen viaszos réteg volt, ami pillanatok alatt állandóan maszatos lett, szóval kb 2 hónap alatt letörölgettem róla...

2012. júl. 31. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ne hagyd, hogy a keret vásárlásnál befolyásoljanak. Kérdezd meg melyikek az olcsóbb keretek és azok közt próbálj keresgélni előbb. Többet is próbálj fel, az döntsön, hogy melyik áll jól, és mi kényelmes. Az optikusok ugyanis eladók is egyben és a méregdrága cuccot akarják rádsózni, bármilyen hülyén néz is ki, úgyis dícsérni fogják.... Viszont ha jót választasz, meg olyat ami nem divat darab, hanem inkább klasszikus, akkor az hosszú évekig keret lesz. Illetve, ha a lencsét cserélni kell majd, akkor ebbe az újra belerakható lesz. Semleges színt válassz, hogy minden ruhához menjen.
2012. júl. 31. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
segíteni fognak, hogy melyik passzol az arcodhoz. Az ofotértben fél áron akartak rám sózni egy szemüveget, és még így is sokkal drágább volt, mint egy nevesincs optikából való. Végül az olcsóbbat vettem meg, és nem bántam meg. Ha van szemüveges ismerősöd, kérdezd meg, melyik optikát ajánlja a városodban
2012. júl. 31. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Lehetőleg olcsot szeretnék, az a lényeg hogy olcso legyen és fekete keretes :-)Köszönöm a sok segítséget!! :-)
2012. júl. 31. 22:28
 7/9 anonim ***** válasza:
Fekete keretes RETRO márkájú szemüvegem volt kompletten 22.000ft.
2012. aug. 2. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Honnan tudod, hogy a fekete keret jól fog állni?
2012. aug. 2. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nem tudom csak gondolom, mivel fekete a hajam ezért következtetek arra hogy talán jol fog állni a fekete keretes szemüveg, de lehet nem igy lessz, nem tudom :-s Majd kiderül :-)
2012. aug. 4. 14:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!