Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Lenne egy pár kérdésem kontakt...

Lenne egy pár kérdésem kontaktlencsével kapcsolatban?

Figyelt kérdés

-Először is honnan rendeled, rendeltél már a yukka.hu oldalról? jó minőségűek?


- A második hogy Havi viselésű, tórikus kontaktlencse 3 db 5990 Ft akkor ez azt jelenti hogy 3 hónapig elég?


- És nagyon nehéz berakni a szembe? Mert ismerek olyat is akinek egyből ment :)


( Le szeretném cserélni a szemüvegemet már mert már kopott is.. )


Nagyon szépen köszönöm a válaszokat előre is! :) Felpontozok a válaszokért!


Fontos lenne!

Köszönöm mégegyszer. :)


2012. aug. 2. 22:21
 1/8 anonim ***** válasza:

A 3 db azt jelenti hogy egy pár és még egy darab "pluszba", vagyis pl ha 3 havit akarsz venni akkor 6 db-ot kell venned, és akkor 2-2-2, 3 hónapig.

Nem nehéz berakni,csak szokatlan ugye ha azelőtt nem hordtál, de hamar hozzá lehet szokni (bár egyénje válogatja). Én pl először vagy fél órát szenvedtem mire beraktam, pár nap után már egész jól ment.

Én mindig onnan rendelem ahol épp olcsó, mert sajnos ezzel is spórolnom kell.

Reklámozok gyorsan hátha míg olvasod még nem törlik:

[link]

Itt most akció van, 3000ft 6dv+1 lencse. Vagyis ez már 3 hónapig elég és lesz plusz egy darabod.

Sok sikert!

2012. aug. 2. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm ezt a tartalmas választ! :)


Még lenne egy kérdésem. Ha 6 hónapra kéne vennem lencsét akkor 9 párat kéne vennem?

Mert hosszú távon szeretném ezt!:)


Amit linkeltél nagyon jó lenne csak nem lehet cylinderest ahogy látom 3000 Fg-ért. :(

2012. aug. 2. 22:38
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem, 6 hónapra 12 db lencse kell, mivel 2 szemed van :) 1 hónap=2db lencse, 6 hónap= 12db lencse remélem így már érthető :)
2012. aug. 3. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:

Ez elég egyszerű:

1 lencse = 1 lencse

3 lencse = 3 lencse


Először is optikushoz kell menned, az bevizsgálja a szemed és itt előfordulhat, hogy a két szemed nem egyforma. Ezért lehet, hogy kétféle lencséd lesz, mondjuk az egyik tórikus, a másik nem (mint nekem is).

Ezért a két szemednek összesen két doboz lencsét kell venned, mindkét típusból 1-1 dobozzal, tehát mindkét típusból lesz 3-3 lencséd. Az nem 6 hónap, ugye? Az csak 3 hónap! Még egyszerűbben: 1 lencse = 1 szem 1 hónapra.


Ki/be rakás. Gyakorlat és kitartás kérdése. Jó ha lesz otthon lencsékhez használható műkönny, mert a kivételnél kiszáradhat a lencse, ha sokáíg próbálkozol. A kontaktológus-optikus nem enged el amíg előtte meg nem tudod csinálni.

Amúgy meg nézzél videókat a youtube-on, én is onnan tanultam. Kell egy hét mire gyakorlottan fog menni, de nem szabad feladni. Elég sok türelem kell és kitartás.

2012. aug. 3. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

1: ezek szerint még nem volt lencséd? Akkor elmész optikába, keresel egy kontaktológust, aki megvizsgálja a szemed, beméri a dolgokat, kapsz egy próbalencsét, azzal is megvizsgáll, aztán betanít. Két hét múlva megvizsgál, ha akkor is oké, akkor az adott fajta lencsét hordhatod.

2: eleinte szar, bár betenni nekem két pillanat volt, kivennifél óra, de belejön az ember.

3: szemüveget is kell csináltatnod akkor is, mert este pihentetni kell a szemet, heti egy pihenőnap sem árt, és van élethelyzet, mikor nem használhatsz lencsét és pont. Akkor kell a szemcsi.

3 db-osat azért szoktam árulni, mert a legtöbb ember nem egyforma lencsét hord a két szemén, tórikusból meg szinte nincs, nálam szinte ugyanaz, de az axis 10fokban eltér így is. :D Rendelsz 2 3db-osat, és az 3 hónapra elég. Kivéve, ha csak az egyik szemed rossz, akad olyan is.

4: yukkáról nem rendeltem, de 6ezerért nem hiszem, hogy jó minőséget kapsz. Inkább kicsit drágább legyen, de jobb, akkor fél év alatt nem ereződik be annyira a szeme,d hogy soha többet ne hordhass lencsét pl. Meg az a fajta lehet nem illeszkedik jól a szemedre, még akkor se, ha a próbalencséd adatai megegyeznek. Két 8,7-es görbület között is van eltérés. Ha az illesztett lencsét megtalálod vmelyik webshopban, akkor az oké, megrendelheted. Bár akkor elesel a rendszeres, ingyenes vizsgálattól, szóval vagy az egészséged kockáztatod, vagy kifizeted a pénzt érte, és majdnem ott vagy némelyik lencsével, mintha az optikában veszed. :D De amúgy a legtöbb ismertebb webshop megbízható. :)

Viszont először mindenképp egy vizsgálat kell, magadtól csak úgy ne rendelgess, mert tuti csak ártasz magadnak.

2012. aug. 3. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Rendeltem már yukkáról, optilen.hu, kontaktlencsethordok.hu oldalakról. Mindenhol ugyanazt árulják mint az optikákban csak más áron.

3 db az 3 db, nem pár.

Nekem nehéz volt berakni eleinte 1 óráig is letartott. De 1 hét alatt meg lehet szokni ha gyakorlod minden nap. Először is optikába menj vizsgálatra és betanításra, majd ott megmondják milyen lencse jó neked.

2012. aug. 3. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddig válaszokat!

Tehát ha jól értem ha mondjuk nekem ilyen a szemem:


-4,5 sph -2.05 cyl 20 fok

-4.0 sph -2.5 cyl 180 fok


Akkor több pénzt fogok fizetni?


Tehát egy 6 db-os kontaktlencse mondjuk 5900 Ft

akkor a dupláját fizetem?


Bocsi a sok kérdésért de még nem volt ilyen kontaktklencsém: /

2012. aug. 3. 18:16
 8/8 anonim ***** válasza:

- három hónapig elég ha 2 dobozzal veszed mert úgy jön ki a 3 pár, tehát a 6db.

Van 6db-os kiszerelés is. Ez akkor jó ha fél évre veszed meg előre de akkor ugyancsak 2 doboz kell. Vehetsz egy dobozzal is abból és ha egyformák a szemeid akkor 3 hónapig tudod használni az 1 doboz lencsét.


-nem nehéz berakni csak az elején macerás mert mindig belepislogsz. Nekem legelőször 1 óra volt mire betettem mind a 2-t. Másnap már fel annyi idő volt. 2 hét múlva már nem tartott semeddig se.

Tehát 2 hét kell hogy azt a reflexet legyőzd hogy belepislogsz.


Lecserélni nem tudod a szemüveget lencsére, meg kell tartanod mert nem hordhatod mindig a lencsét. Náthásan, lázasan vagy ha allergiás vagy akkor nem szabad abban az időszakban használni. Nem is lehet bent akármennyi ideig egyhuzamban. Hagyományos lencséknél 8 óra, kiterjesztett viselésűnél 16 óra simán, meg van éjjelnappali is de azt az orvosok nem ajánlják.

Én tudom hogy ma buliba megyek és ezért nem tettem be reggel, hanem majd később mert nem szerencsés ha 20 órán keresztül bent van.

2012. aug. 4. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!