Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » PRK, Lasik vagy Intralasik?

PRK, Lasik vagy Intralasik?

Figyelt kérdés

Azokat kérdezem akik már voltak vizsgálaton, műtéten. Ha alkalmasak voltatok szemműtétre melyik eljárást ajánlották és miért?

Az ősszel szeretnék én is menni, de a PRK fájdalmas és nem tudok a munkám miatt otthon maradni sokáig. A Lasik veszélyes állítólag, az Intralasik a legjobb -állítólag- de 490.000.- Ft/2 szem a legolcsóbb ahol láttam....

Köszi


2012. aug. 14. 15:29
 1/1 anonim válasza:

Nekem PRK műtétem volt. Úgy tudom Lasik eljárással már nem végeznek műtétet, ha mégis, azt ne vállald! Én IntraLasik-re is alkalmas lettem volna, de én nem akartam annyival többet fizetni.

Nem mondanám, hogy a PRK fájdalmas. A műtét közben nem érzel semmit, mivel szemcseppel érzéstelenítenek. Utána 1-2 napig kicsit égető érzés előfordul, nem elviselhetetlen. A gyógyulási időben van némi eltérés, a PRK-nál tovább tart. Én így utólag visszagondolva is azt mondom, hogy az IntraLasik nem lehet annyival kellemesebb, amennyivel drágább!


(Ja, és nem tudom nő vagy férfi vagy-e, de a PRK után két héttel már lehet sminkelni, az IntraLasik után viszont csak 1 hónappal, mert a lebeny elmozdulhat dörzsölés hatására, vagyis a smink eltávolításánál! A PRK-nál nincs lebeny.)

2012. aug. 14. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!